Cappuccino

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo pyszne ciasto, trochę niby sernik na zimno:

4 żółtka
1 jajko
3/4 szkl. cukru
3 serki homo waniliowe ( po 125g)
1 kostka masła (250g)
2 szkl. mleka w proszku
1 łyżka żelatyny rozpuścić w 3/4 szkl. wody
3 paczki biszkoptów okrągłych
4 łyżki kawy zaparzonej w 0,5 l wody ( z fusami)

Żółtka i jajko ubić z cukrem na parze. Masło utrzeć dodając po łyżce zimnych jajek i serka, aż do wyczerpania składników.Wsypywać po trochu mleko w proszku, aż do wyczerpania. Na końcu wlać rozpuszczoną żelatynę. Dokładnie utrzeć.
Blachę( tortownicę o śr. 26 cm) wyłożyć folią aluminiową, lekko natłuścić. Moczyć biszkopty w kawie z fusami, układać na spodzie i bokach, wyłożyć połowę masy, na to znów biszkopty moczone w kawie (wypukłą stroną do masy. Wyłożyć resztę masy i trzecią warstwę biszkoptów wypukłą stroną do góry. Całość polać polewą czekoladową.
cappuccino2.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
odchudzamy sie rodzinnie, bosmy wszyscy przytyli ostatnio. Ja mam najmniej na szczescie. Ale generalnie i tak nei bede kluc w oczy nikogo ciastem
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
A mi się to ciasto podoba. W ogóle Beata ma fajne przepisy. I teraz Beato nie wiem czy robic pawi ogon czy cappucino.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Aanita, to cappuccino robiłam nie raz już jest super, za "pawiego ogona" jakoś ciągle nie mogę się zabrać, nawet chciałabym żeby to ktoś zrobił i sfotografował, bo ja to tylko w wyobraźni mam, i wygląd i smak.
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
Robię cappucino - bardziej przemówiło do mej wyobraźni. Jak kiedyś zrobię pawi ogon to napiszę co i jak. Chyba, że ktoś to zrobi szybciej :mrgreen:
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
Ciasto na razie czeka w lodówce. Wygląda apetycznie, ale jeszcze Wam napiszę jak smakuje. :mrgreen: Zdjęcia też postaram się zrobić przed jedzeniem. :mrgreen:
A oto moje uwagi:
Jest ono zdecydowanie na małą tortownicę. Tortownicy nie wykładałam folia aluminiową, tylko tak nakładałam biszkopty. Biszkoptów kupiłam za mało - miałam 2 duże paczki podłuznych i zabrakło mi na 3. warstwę. Nie martwie się tym jednak zbytnio. Za bardzo nie wiedziałam co zrobić z mlekiem w proszku więc dodałam je do żółtek z cukrem. Nie robię polewy tylko chcę posypać to z góry cappucino w proszku. Wysłałam męża do sklepu. :mrgreen: Tak na kosztowanie paluchem to pyszne.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
I tu mój błąd
icon_sad.gif
, przepraszam, ale jakoś zawsze zapominam żeby podać wielkość formy. Rzeczywiście, że robię to w mniejszej tortownicy ( mam ich 5 rozmiarów) i zawsze jak robię jakieś ciasto, to po prostu patrzę mniej więcej ile tego ciasta jest i dostosowuję foremkę. Postaram się zwrócić uwagę na to na przyszłość.
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
A co robisz z mlekiem w proszku? Dobrze zrobiłam?
A ciasta jest w sam raz - właśnie o taka ilość mi chodziło. Ale jakby mieli przyjść goście to trzeba zwiększyć ilość.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dobrze zrobiłaś Aanitko, dodawać trzeba mleko do tych żółtek utartych z serkiem i masłem, tak stopniowo. Już wracam tam dopisać to.
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A te mleko w proszku, to wszystko jedno jakiej tłustości? Bo ja mam chyba pełnotłuste...
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Chyba tak, nie zastanawiałam się nad tym. W domu sprawdzę jakie to mleko jest, bo ja tak po torebce rozpoznaję i zawsze takie samo kupuję. Ważne, żeby nie było to mleko granulowane.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
aaa to zupełnie inne cappucino od tego co ja robię 8)
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
a to nie moje ja robie z przepisu który kiedys podała gdzieś tam myszka, a że myszka ostatnio nieczęsto tu zaglada zaraz je tu wkleje do ciast
icon_biggrin.gif