" Cygańskie drogi"

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Kiedyś dawno robiłam ciasto z takiego przepisu, niezłe było i bardzo ciekawie wyglądało:
Biszkopt :
4 jajka
1 niepełna szkl. cukru
1 szkl. mąki ( w tym 2/3 ziemniaczanej)
1 łyżka octu
1 łyżka oliwy
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Ciasto makowe:
2 szklanki maku
8 jajek
1/2 kostki margaryny
1 szkl. cukru pudru
1 łyżeczka cynamonu
2 łyżki kakao
1 łyżeczka wody
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 kopiasta łyżka miodu ( rozpuścić)
2 łyżki mąki ziemniaczanej
Margarynę utrzeć z cukrem i żółtkami
Mak przekręcić 2xprzez maszynkę ( wcześniej namoczyć) dodać do masy, na końcu dodać pianę z białek. Upiec z tego 2 placki w prostokątnej formie

Masa:
1/2 l mleka
1 1/2 torebki budyniu
Ugotować budyń
Utrzeć z 1 kostką masła lub margaryny + 6 łyżek cukru pudru

Na jeden placek makowy wyłożyć połowę masy. Biszkopt upieczony w takiej blaszce jak placki makowe, pokroić na 6 pasków. Paski ułożyć na masie, tak aby były między nimi odstępy, w te puste miejsca wlać tężejącą galaretkę ( w dowolnym smaku i kolorze- ja robiłam z czerwoną), jak zastygnie wyłożyć resztę masy, przykryć drugim plackiem makowym. Polać polewą czekoladową.


[/code]
[/list]
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,398
853
113
BeatkoSz, dzięki za ten przepis. Dawno już miałam na ten placek chęć, był nawet wydrukowany w Ciastach na stół - przepis, ale bardzo źle opisany (to u nich zwyczajne) i zrezygnowałam. Teraz na pewno spróbuję, ale w najbliższy weekend mam chęc dołączyć się do wspólnego pieczenia sezamowca z chałwą, jak zbiorę składniki. :banana:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
jutro robie
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
zrobie na pewno
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Beatko a mam pytanie: jak tniemy ten biszkopt i układamy go na masie, tak że mają być przerwy, to oznacza chyba że troche nam go zostanie, prawda? nie wykorzystamy całego? bo skoro ma być takiej samej wielkości jak ciasto makowe :denknach: zamotałam się :cheers: :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Acha, chyba jak tak wysilam pamięć, to przypominam sobie, że biszkopt skurczył się nieco w pieczeniu( czyli był po upieczeniu mniejszy niż forma), a potem jak układałam na masie, a robiłam to w blaszce, w której się piekły wszystkie placki, to paski biszkoptu udało się ułożyć tak, że chyba tylko 1 pasek biszkptu mi został. Te odstępy, w które się leje tężejącą galaretkę nie mają być bardzo duże. Powinno się udać.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ok, dziękuję tylko ciepane było na tyle bezczelne żeby mi się stawiać więc to musi się udać :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
ciacho zrobione ale sie przy nim namęczyłam...ponad 2 godziny zeszły :roll: potem opuściłam posiadłość ;) a rodzice w międzyczasie spróbowali ciacha i stwierdzili że jest przepyszne, lepsze niż najlepsze z cukierni ;) :banana: :dance: Pomine fakt iż ukroili nie z tej strony tak że "kratki" nie widać ;) ale co tam. Fotke wstawie jutro bo dopiero wróciłam a o tej porze to zdjęcia ciekawe nie wyjdą. Beatko dziękuje Ci gorąco za przepis :bussi:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Z niecierpliwością czekam na zdjęcia, może zachęcą jeszcze kogoś do zrobienia mimo tego długiego czasu, o którym pisałaś ;) Dobrze, że chociaż smakowało rodzicom


P.S. nie mogę się patrzeć na to zdjęcie w Twoim podpisie :roll:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Oj warto było sie pomęczyć jak tak bardzo im smakuje tata już na mnie krzyczy że się w spodnie nie mieści 8) lubie sie tak bawić z ciastami ale akurat śpieszyłam sie do koleżanki bo miałam pouczyć jej angielskiego i dlatego szybko robiłam wszystko (a tego przy ciastach nie lubie bo wole je podopieszczać ;) ) Fotka taka nie za bardzo...jak pisałam źle pocieli ciasto i nie widać kratki ;)

dd6mt.jpg


P.S. Beatko ale on też nie moze na nas patrzeć ;) ten Pan zawładnął już mym i Ilonki sercem :mrgreen: kolejnym napewno nie pogardzi ;)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ale może mimo, że napoczęty inaczej, ukrój w prawidłowy sposób, żeby było tę kratkę widać, co?


P.S. zdjęcie tego pana jest obrzydliwe
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Zobacze co da sie zrobić ;)

Beatko co Ty mówisz :shock: toz to nie możliwe :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
ten Pan zawładnął już mym i Ilonki sercem :mrgreen: kolejnym napewno nie pogardzi ;)
Tak jest - wszystko się zgadza - fajnie ma zbudowane ciałko...


A ciacho (w sensie placek ;) ) superowe Ci Sylwia wyszło :!: (jak zawsze zresztą :mrgreen: )