Oszukany torcik serowo-owocowy (jagodowy)

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Wyjaśnienie dlaczego "oszukany" : w założeniach, górna, malinowa warstwa miała byc inna. Jednak mój ukochany pies Skuter, zeżarł mi maliny i w rezultacie, posiłkowałam się innym wierzchem, też "malinowym".
Całośc jest zrobiona w tortownicy, o śr. 26cm.

t.ser17.JPG

Składniki:

Biszkopt

Ja upiekłam cieniutki biszkopt z 2 jajek, 4 łyżek cukru i 3 łyżek (z małą górką) mąki + 1/2 łyżeczki proszku do wypieków
Można użyc gotowych spodów biszkoptowych (ja ich nie lubię i nie używam)

I warstwa - jagodowa:

* 500 g sera śmietankowego (lub twarogu trzykrotnie mielonego - tłustego),
* 1 op. galaretki o smaku owoców leśnych
* 200 ml wrzącej wody - do rozpuszczenia galaretki
* 10 łyżek (z czubkiem) jagód
* 4 łyżki cukru pudru

II warstwa

* 1 op. galaretki wiśniowej lub truskawkowej
* 300 ml wrzącej wody do rozpuszczenia galaretki

III warstwa - malinowa (założenia)

* 300 ml śmietany kremówki
* 200 g sera śmietankowego
* 4 łyżki cukru pudru
* 10 łyżek malin
* 1 op. galaretki o smaku malinowym
* 125 ml (1/2 szklanki) wrzącej wody do rozpuszczenia galaretki

lub

III warstwa - oszukana


* 500 ml śmietany kremówki
* 100-150 g sera śmietankowego
* 1 opakowanie kremu śmietankowego o smaku malinowym


Całośc można udekorowac np. 200 ml ubitej śmietany kremówki


Na dnie tortownicy (26cm) układamy krążek papieru do pieczenia. Piekarnik nagrzewamy do 180 stopni. Ubijamy białka z dodatkiem szczypty soli. Do ubitej piany dosypujemy cukier i wciąż ubijamy aż do rozpuszczenia się cukru. Dodajemy po jednym żółtka i wciąż ubijamy. Do ubitej masy dodajemy mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i delikatnie mieszamy. Ciasto wlewamy do tortownicy i wstawiamy do piekarnika na ok. 15 minut. Wystudzic

I warstwa
Rozpuszczamy galaretkę i odstawiamy do przestygnięcia. Jagody bardzo dokładnie miksujemy. Do zmiksowanych jagód wlac przestudzoną galaretkę. Serek śmietankowy ucieramy z dodatkiem 4 łyżek cukru pudru. Wciąż ucierając dodajemy stopniowo masę jagodową (uwaga - dośc mocno pryska pod koniec miksowania). Odstawiamy na kilka minut do lodówki (do momentu jak masa zaczyna gęstniec) i następnie wylewamy na biszkopt. Wstawiamy do lodówki.

II warstwa
Galaretkę wiśniową lub truskawkową rozpuszczamy w 300 ml wody. W momencie jak wystudzona galaretka zaczyna delikatnie gęstniec, wylewamy na warstwę jagodową. Całośc wstawiamy znów do lodówki.

III warstwa (ta z założeń)
Galaretkę malinową rozpuścic w 1/2 szklanki wrzątku. Maliny zmiksowac i przetrzec przez sitko (jeżeli komuś nie przeszkadzają pesteczki, może nie przecierac). Do malin wlac rozpuszczoną galaretkę i odstawic do wystudzenia (powinna zacząc gęstniec).
Ser śmietankowy zmiksowac z dodatkiem cukru pudru. W drugiej misce ubic śmietanę. Teraz do sera dodajemy masę malinową i razem miksujemy. Do masy serowo-malinowej dodajemy ubitą śmietanę kremówkę i dokładnie mieszamy.
Wykładamy na warstwę galaretkową i wstawiamy do lodówki

III warstwa (oszukana)
Ubijamy śmietanę kremówkę i dodajemy rozmiksowany ser. Mieszamy razem. Teraz dosypujemy krem śmietankowy i miksujemy.
Wykładamy na warstwę galaretkową i wstawiamy do lodówki.

Całośc można udekorowac ubitą śmietaną kremówką i owocami (maliny i jagody)


t.ser8.JPG



 

Załączniki

  • t.ser17.JPG
    t.ser17.JPG
    81 KB · Wyświetleń: 1
  • t.ser8.JPG
    t.ser8.JPG
    79.7 KB · Wyświetleń: 1