Czekoladki z malinowym ganache

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
P1090306'.JPG


Skorupki:
150 g czekolady gorzkiej
150 g czekolady mlecznej
Pędzelek
Foremki do lodu (nie za duże)

Ganache malinowy:
200 g czekolady białej
175 ml puree malinowego
50 ml śmietanki 30-36%
Łyżka cukru (w razie potrzeby)

Ganache:
Podgrzać puree malinowe ze śmietanką. Dodać czekoladę. Mieszać do rozpuszczenia. Dokładnie schłodzić.

Skorupki:
Foremki zamrozić, pomalować czekoladą, schłodzić, znowu pomalować i znowu schłodzić.

Do skorupek nakładać ganache, uważając, żeby nie pobrudzić brzegów, bo denko się nie przyklei. Schłodzić.
Na wierzch nadzienia nakładać rozpuszczoną czekoladę (chłodną), dokładnie zaklejać wszystkie dziurki. Schłodzić.

Niestety miałam za duże foremki i do tego sztywne. Czekoladki nie chciały wyjść. Musiałam wyjadać nadzienie łyżeczką. A te co wyszły trochę się pokiereszowały. Ale jestem zła….. Tym bardziej, że w smaku są bossskie....

P1090304'.JPG
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Zastanawiam się czy coś by to pomogło gdybym sobie złożyła takie ślubowanie, że nie będę wchodzić na niektóre wątki i nie będę otwierać postów niektórych osób , które to osoby są szczególnie niebezpieczne dla rozmiaru moich ciuchów...
 

abbra

Member
Mar 9, 2008
302
0
16
Marg @ 26 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=895549Niestety miałam za duże foremki i do tego sztywne. Czekoladki nie chciały wyjść. Musiałam wyjadać nadzienie łyżeczką. A te co wyszły trochę się pokiereszowały. Ale jestem zła….. Tym bardziej, że w smaku są bossskie....
Marg - nie bądź zła - czekoladki wcale nie wyglądają , jakby im czegoś brakowało . Wprost przeciwnie - wyglądają lepiej niż te sklepowe
lecker.gif


Fajny wzorek masz na foremkach
icon_biggrin.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Marg, robisz sie specjalistka od czekoladek.
Jakie najlepsze foremki? Silikonowe?
I co wymyslic do srodka jak czekolada biala na cenzurowanym...
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Robię na zwykłych foremkach od lodu w kostkach (15 ml pojemności), ale przymierzam się do silikonowych np mały diament z http://www.k-2.com.pl/foremki_silikonowe.htm Teraz robiłam na foremkach do lodu, ale miały 25 ml pojemności i były sztywne. Skorupki nie miały jak się odkleić. Jak już udało mi się je trochę wygiąć, to naprężenie było zbyt duże i pękały skorupki. Od poprzednich foremek skorupki zaczęły odstawać zaraz po schłodzeniu, a tych nawet domyć nie mogłam
baa.gif



A czekoladą nie przejmuj się - daj gorzką bezmleczną i łyżkę margaryny zamiast śmietanki.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Myslalam raczej o takim nadzieniu jak pralinki.

Jakbys zamoczyla w cieplej wodzie to tez nie wyjdzie?
Tak sie czasem robi zeby uzyskac forme jaka sie chce z tezejacymi potrawami.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Co masz na myśli mówiąc o nadzieniu jak na pralinki??
Mój ganache ma taką konsystencję:

P1090312.JPG


Czekolada ma to do siebie, że kurczy się pod wpływem zimna i dzięki temu ładnie odstaje od foremek. Jeślibyś robiła w przezroczystych foremkach to zobaczysz jak się pięknie odkleja. Wystarczy stuknąć lub lekko pomanipulować foremką, a czekoladki wyskakują. Oczywiście próbowałam podgrzać, niestety z bardzo żałosnym skutkiem....... Może trochę za cienkie te skorupki, ale to nie wyjaśnia faktu, że czekolada po prostu się przykleiła i nie chciała odkleić. Nawet zamrażalnik nie pomógł.
W sumie można robić w papilotkach, jak już raz robiłam. Z zerwaniem papieru nie ma problemu.
Chciałam zrobić dzisiaj repetę, ale w tesco czekolady gorzkiej Wawela nie mieli, a innym nie ufam.....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Takie geste nadzienie robione bodajze, ale glowy nie dam, z ziemniaka.
Nie trufle, bo teraz jak gogluje widze, ze tak ludzie nazywaja trufle, czy nadziewane czekoladki.
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
kermidt @ 28 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=895829Takie geste nadzienie robione bodajze, ale glowy nie dam, z ziemniaka.
Nie trufle, bo teraz jak gogluje widze, ze tak ludzie nazywaja trufle, czy nadziewane czekoladki.
Przeszukałam pół internetu i nie mam pojęcia o czym piszesz. Nadzienie z ziemniaka..... ale burdel definicyjny jest rzeczywiście ogromny.
Nie mam pojęcia też jak bardzo alergia dokucza dzieciom, ale może użyj mleka kokosowego/sojowego do zrobienia ganache. Albo coś a'la nadzienie do mooncake z fasoli azuki (czy jakoś tak)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mmmiau

Member
Gru 17, 2009
1
0
0
Witam,
Ja w weekend próbowałam robić takie czekoladki ale z innym nadzieniem....czekolada mi nie zastygła
icon_sad.gif
jaki może być powód?

Pozdrawiam
Ania
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Czekolada. Normalna czekolada powinna zastygnąć w zimnym w ciągu kilku minut, ale czasem producent napcha tam jakichś wynalazków. Raz po roztopieniu czekolady bodajże Nestle otrzymałam..... kakao w proszku
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Te czekoladki tak mnie kusiły, że w końcu zrobiłam
zahnlos.gif
.
Powstały w trzech wersjach:
-czekoladki deserowe z śmietankowym Malibu
-czekoladki deserowe z truskawkowym ganache( miały być jak u Ciebie malinowe, ale pomyliłam zamrożone kubeczki zmiksowanych owoców
icon_redface.gif
)
-czekoladki mleczne z migdałami i amaretto
Wyszły pyszne!!!
 

Załączniki

  • Flock_3_005.jpg
    Flock_3_005.jpg
    58.2 KB · Wyświetleń: 0
  • Flock_3_007.jpg
    Flock_3_007.jpg
    67.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
moje dzisiejsze
icon_smile.gif
(dodałam trochę spirytusu do ganache):

czekoladki_malinowe_001.jpg

czekoladki_malinowe_006.jpg
 

Załączniki

  • czekoladki_malinowe_001.jpg
    czekoladki_malinowe_001.jpg
    40 KB · Wyświetleń: 0
  • czekoladki_malinowe_006.jpg
    czekoladki_malinowe_006.jpg
    32.3 KB · Wyświetleń: 0

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Szlag. U nas po foremkach nawet cenówka nie została. A te są boskie. Tak jak czekoladki
daumen.gif
 

Anka

Member
Mar 28, 2005
18,994
0
0
Tak nie wolno, tak sie poprostu nie robi.
lecker.gif