Sos curry*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis znalazłam w miesięczniku Kuchnia. Zaciekawił mnie jego skład i zastosowanie, więc zrobiłam do pieczonego kurczaka. Okazał się przydatny i do innych potraw.
Składniki
2 banany (30 dkg)
1/2 szklanki majonezu
3 - 4 łyżki jogurtu naturalnego
1,5 łyżki soku z cytryny
1 łyżka curry
1/2 łyżeczki do kawy miodu
sól

Banany obieramy. Pół banana kroimy w plasterki i skrapiamy łyżeczką soku z cytryny, resztę miksujemy z pozostałym sokiem z cytryny, łączymy z majonezem, jogurtem, curry oraz miodem, przyprawiamy solą i mieszamy. Sos podajemy w sosjerce, przybrany plasterkami banana. Świetnie pasuje do pieczonych mięs oraz drobiu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cynamonna

Member
Lut 16, 2008
2,605
0
0
Seniorko, czy on jest w smaku słodkawy?





Przy okazji wklepię moje "przepisy" (to za duże słowo
icon_smile.gif
) na sos curry najprostszy. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, seniorko, po prostu nie opłaca się na nie zakładać nowego tematu, a tu pasują.

Do kanapek/ hot-dogów i hamburgerów:
majonez i musztarda w proporcji 2:1 i curry do smaku.

Do ryżu i kurczaka:
na pół szklanki jogurtu naturalnego pokaźna łyżkę musztardy i curry do smaku (kilka łyżeczek) - można podgrzać na małym ogniu
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam, ale nie zaglądałam tu dość dawno, bo miałam zajęcia poza forum. Zdarza się. Już Ci odpowiadam. Ten sos jest niezbyt słodko - pikantny. Ale nutkę słodyczy ma. Mnie odpowiada. Dziękuję Ci za wpisanie swoich przepisów. Przetestuję oba i zdam sprawozdanie. Serdecznie Cię pozdrawiam.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Już odpowiadam izuniu. W pełnym komplecie sztućców są też sztućce deserowe, np. widelczyki do ciasta, łyżeczki do herbaty i łyżeczki do kawy - mniej więcej o połowę mniejsze od tych do herbaty. Ponieważ dla mnie było to oczywiste, nie zmieniałam tego przeliczenia, np. na łyżeczki do herbaty, bo to byłaby minimalna ilość. Zresztą ona jest minimalna. Tylko dla dodania odrobiny smaku.