Sernik (cheesecake) z mango

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Już kiedyś piekłam i pokazywałam. Wtedy mango, które użyłam nie było dojrzałe. Teraz już miałam odpowiedni owoc

man1.JPG

Składniki:

Spód:

* 1 opakowanie ciastek digestive (225 g) (pokruszyc)
* 50-60 g masła (rozpuścic)

Masa serowa:

* 700 g sera śmietankowego
* 330 g śmietany gęstej (36%- użyłam) można zastąpic jogurtem greckim lub bałkańskim
* 2 owoce mango
* 7-8 łyżek wiórek kokosowych (takich drobnych)
* 3 - 4 jajka (miałam 2 ale z podwójnymi żółtkami)
* 3 łyżki mąki kukurydzianej
* 1 łyżka kisielu cytrynowego (niekoniecznie, ja dałam aby podkreślic kolor)
* 200 g białej czekolady (miałam taką z dodatkiem kawałeczków moreli)

Polewa:

* 330 g śmietany (22%)
* 3 łyżki serka homogenizowanego naturalnego
* 1,5 łyżeczki ekstraktu wanilii

Pokruszone ciastka wymieszac z rozpuszczonym masłem i wylepic tą mieszaniną dno i boki tortownicy o średnicy 26 cm. Schłodzic w lodówce lub podpiec w piekarniku

Mango pokroic na mniejsze kawałki, dodac wiórki kokosowe i mąkę kukurydzianą. Dobrze wszystko zmiksowac na gładką masę.

Czekoladę rozpuścic w kąpieli wodnej i przestudzic. Ser, jajka, śmietanę (jogurt) i kisiel wymieszac na jednolitą masę ale nie długo. Dodac masę z mango i ponownie wymieszac, a następnie dodawac czekoladę i mieszac.
Wlac do tortownicy.
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 160 stopni (w połowie pieczenia zmniejszyłam temperaturę do 140 stopni) i ustawionym na dnie piekarnika , naczyniem z wodą, przez 1 godzinę i 15 minut.

Wymieszac śmietanę z serkiem i ekstraktem.
Wyjąc sernik z piekarnika (nie wyłączac ) i na wierzch polac polewę śmietanową. Wyrównac i całośc wstawic ponownie do piekarnika, który właśnie w tym momencie wyłączamy , na ok. 20-30 minut.
Po tym czasie wyjąc sernik i przestudzic. Wystudzony wstawic do lodówki na 8 godzin.

man10.JPG
 

Załączniki

  • man1.JPG
    man1.JPG
    70.4 KB · Wyświetleń: 3
  • man10.JPG
    man10.JPG
    71.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
zdjęcie obłędne
anbetung.gif

smak pewnie tez - kocham mango, chociaz serniki juz mniej, ale Twój wygląda tak, ze zjadłabym pół blaszki
icon_smile.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Bardzo dziękuję wszystkim
cvety.gif


Siostro, ten sernik jest wyjątkowo kremowy, pomimo przebywania w lodówce od wczorajszego południa (dlatego nie mogłam go ładnie ukroic). Zauważ, że jest 2 szt. mango. Ta ilośc powoduje, że zjadając nie wiemy czy to jest krem z mango czy faktycznie sernik
icon_mrgreen.gif
Jedno powiem, pyszny jest.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Krysiu, piękny i apetyczny sernik. Ja mam zawsze problem z mango bo nie wiem naprawdę kiedy ono jest takie w sam raz. Ale przepis skopiowałam od razu. Myślę też, że ten ser śmietankowy z Biedronki będzie się nadawał.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja używam właśnie tego z Biedronki. W takich 500g wiadereczkach. Kupuję zawsze ten naturalny smak. A na mango poczekałam aż zaczęło robić się miękkie
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,357
3,622
113
Ja je polubiłam stosunkowo niedawno. W dzieciństwie jadłam je z puszki i wcale mi wtedy nie smakowało - pachniało terpentyną i metalem. Naprawdę pyszne musi byś wtedy, gdy się je zrywa z drzewa doskonale dojrzałe, ale i tak się cieszę, że można je teraz dostać bez problemu, a nie jak czterdzieści lat temu spod lady...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Chyba szykuje się kolejny sernik do wypróbowania
icon_lol.gif
Moje doświadczenia z mango są niewielkie, a właściwie zerowe. Być może to dobry pomysł, żeby się z nim zaznajomić
icon_wink.gif
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Ten sernik to był zdecydowanie dobry pomysł na zaznajomienie się z mango, jest cudowny i rozpływa się w ustach!

Dziękuję za cudowny przepis
icon_wink.gif


A to mój sernik:

sernikzmango4m.jpg
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
A u mnie znów była powtórka, nie mogę się oprzeć temu sernikowi, kiedy w domu leży cudownie dojrzałe mango
icon_mrgreen.gif
Wydaje mi się, czy jestem jedyną osobą, która tak namiętnie go piecze?
rofl.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Cudny, nie zauważyłam
lecker.gif
Moje też wychodzą bardzo kremowe, ale chyba nigdy nie są aż takie "płynne". Tylko ja piekę go zawsze pod wieczór i dopiero po nocnym leżakowaniu w lodówce zabieram się do krojenia. W każdym razie jest obłędnie pyszny
icon_wink.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja ostatnim razem trochę przesadziłam z ilością mango. Miałam trzy bardzo dorodne i wreszcie cudownie dojrzałe mango. Wwaliłam wszystko do sernika. Powinnam go piec trochę dłużej niż zwykle, a piekłam
dump.gif
krócej. Nawet mu lodówka nie pomogła
 

kura.90

Member
Kwi 16, 2009
278
0
0
Nie wiem czy mam tu się w ogóle znowu wpisywać, ale nic nie poradzę na to, że wylądował u mnie w piekarniku po raz kolejny
icon_mrgreen.gif