Sernik australijski

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
australiancheesecake.jpg


Kiedy w Sydney miałam okazję spróbować pysznego sernika, oczywiście zapytałam o przepis. Pani domu trochę się zafrasowała, bo okazało się, że nie był to wyrób własnoręczny, ale dała mi przepis na sernik tego samego typu - najbardziej tam popularny. Trochę pozmieniałam proporcje, wyszedł bardzo dobry.
icon_mrgreen.gif


na spód:
225 g ciasteczek, najlepiej digestive
75 g masła

Masło stopić i wymieszać z rozdrobnionymi na okruszki ciasteczkami. Wcisnąć w blachę o średnicy 20 cm ( w mojej 24 był niziutki) . Wstawić na pół godziny do lodówki.

Masa:
700 g serka kremowego (delfiko, albo zielona łąka z biedronki, albo z tesco serek kremowy)
490 g mleka skondensowanego słodzonego
sok z połówki cytryny
łyżeczka esencji waniliowej (ja używam esencji z nasion, ale można pewnie zastąpić cukrem waniliowym, ekstraktem itp.)
cukier do smaku , zależy, jak słodko kto lubi. Ja dodałam 3 łyżeczki.

Serek utrzeć. Mleko skondensowane wymieszać z sokiem z cytryny i dodać do serka. Dodać też wanilię w dostępnej postaci
icon_razz.gif
. Wszystko utrzeć na gładko i wylać na schłodzony spód. Chłodzić minimum 12 godzin.
Sernik wychodzi kremowy, miękki, więc trzeba obchodzić się z nim delikatnie.
icon_smile.gif


Co do wariantów, zamiast cytryny można dodać stopioną czekoladę, lub puree z owoców. Ale to zostawiłam na następny raz.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
I jak się ciekawie regionalnie dopasowały - australijski, austriacki i śródziemnomorski.
icon_mrgreen.gif

Tylko Krystyna się ze swoim wyłamała...
icon_wink.gif

Może zmieni mu nazwę na indyjski czy inszy egzotyczny?
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Eklerku, a może dodać w podtytule, że to sernik bez pieczenia?
Przyznam, że w pierwszej chwili nie zwróciłam na to uwagi...
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Joanna @ 25 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=904458I jak się ciekawie regionalnie dopasowały - australijski, austriacki i śródziemnomorski.
icon_mrgreen.gif

Tylko Krystyna się ze swoim wyłamała...
icon_wink.gif

Może zmieni mu nazwę na indyjski czy inszy egzotyczny?
icon_wink.gif
Żebym to ja wcześniej wiedziała, że dzisiaj mamy dzień międzynarodowych serników, to może i coś by się tam wymyśliło egzotycznego
icon_mrgreen.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Nie ma to jak serniki jednym słowem :D

Chętnie dodałabym poddytuł, że to sernik bez pieczenia, tylko niech jakaś dobra dusza mi powie - jak.
rofl.gif
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Składniki kupiłam, ale musiałam pedzić do teściowej. Obym jutro dała rade, bo sernik na zimo za mna chodzi.
Zastanawiam się, czy mi się ta masa tak ładnie utrzyma bez zadnej żelatyny. Nie ucierałaś tego serka zbyt długo? Bo on zazwyczaj staje się trochę lejacy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
joannas @ 7 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=998924Składniki kupiłam, ale musiałam pedzić do teściowej. Obym jutro dała rade, bo sernik na zimo za mna chodzi.
Zastanawiam się, czy mi się ta masa tak ładnie utrzyma bez zadnej żelatyny. Nie ucierałaś tego serka zbyt długo? Bo on zazwyczaj staje się trochę lejacy.
długo nie ucierałam - tak żeby się polączyło ładnie. a jeśli boisz się o konsystencję, zwłaszcza teraz w uapły, to może zmniejszyć ilość mleka?
Chociaż ten sernik sam w sobie ma być taki delikatny, mocno kremowy. Własnie to mnie w nim wtedy zachwyciło. :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
joannas, skoro się boisz, to możesz zrobić w formie deserków, np w pucharkach, ja bym tak zrobiła na pierwszy raz
icon_smile.gif