Wołowina w pomarańczowo-imbirowym sosie*

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
z Kuchni Azjatyckiej

400 - 500 g polędwicy wołowej
Skórka i sok z 1 pomarańczy
2 łyżki sosu sojowego
1 łyżeczka mąki ziemniaczanej lub skrobi kukurydzianej
Około 3 cm świeżego imbiru
1 marchewka
Dymka
Olej do smażenia

Polędwicę pokroić w paseczki.
Imbir posiekać lub zetrzeć na tarce o grubych oczkach
Marchewkę pokroić w cienkie słupki (od biedy też można zetrzeć na tarce)
Zalać sokiem wyciśniętym z pomarańczy, dodać skórkę. Odstawić na min., 30 minut.
Następnie zlać sok (nie wylewać). Do mięsa wsypać mąkę/ skrobię, dodać imbir i wlać sos
sojowy.
Mięso wrzucić na rozgrzany olej, smażyć 1 minutę, powinno się lekko zrumienić. Dodać
marchewkę i smażyć kolejne 3 ? 4 minuty. Wrzucić pokrojoną dymkę i wlać sok, w którym
marynowało się mięso. Doprowadzić do wrzenia, następnie gotować aż sos lekko
zgęstnieje.
Podawać z ryżem lub makaronem sojowy, / ryżowym.
lejAaMKk7D3BSCCW2B.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zamiast iść spać, o tej póżnej godzinie przeglądałam przepisy wśród użytkowników online. Ta wołowina spadła mi z nieba. Mam polędwicę i jutro na obiad dla siebie i syna miałam zrobić po prostu befsztyki z cebulką. A tu się okazuje, że mam i pozostałe składniki, poza dymką. Mam natomiast szalotki, więc wyjdzie na to samo. Dzięki za inspirację - jutro zdam sprawozdanie. Życzę dobrej nocy.
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzięki marghe
anbetung.gif
za przepis. Wyszło genialne. Podałam z makaronem ryżowym, a mój syn uparł się na mix sałat. Zrobiłam do niego sos wyłącznie z soku cytrynowego ze sporą ilością cukru (żeby był słodko-kwaśny) oraz dobrą oliwą. Ja jadłam bez sałaty, nie była mi potrzebna. Za to nasiekałam się za wszystkie czasy. Dla mnie utarte na tarce a posiekane, to dwie różne rzeczy. Wolę posiekane i tu bawiłam się przez dłuższy czas. Ale wszystko wyszło smakowite, po prostu wyborne, jak mawiają w swoich wiekowych książkach ich autorki. Oczywiścvie do powtórki.
lecker.gif
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Smak rewelacyjny! Niestety zepsulam danie, bo robilam na patelni ceramicznej, ktora odmowila posluszenstwa. Spod sie przypalil i nie smazyl, wiec mieso wyszlo lekko twarde
icon_sad.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
bardzo dobre i szybkie danie (chociaż ja mięso smażyłam kilka minut dłużej ponieważ, niestety, to nie była polędwica), u mnie dziś z ryżem:

wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_008.jpg

wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_020.jpg
 

Załączniki

  • wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_008.jpg
    wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_008.jpg
    87.2 KB · Wyświetleń: 2
  • wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_020.jpg
    wo_owina_w_pomarańczowo_imbirowym_sosie_020.jpg
    88 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: