Bułeczki z boczkiem i cebulą

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
50 dkg mąki
5 dkg drożdży
3 spore cebule
20 dkg boczku wędzonego
0,5 szklanki mleka
0,25-0,5 szklanki wywaru z mięsa lub wędzonki (niekoniecznie; można zastąpić oliwą lub gdy nie mamy wodą, ale ciasto nie będzie miało aż takiego posmaku wędzonki)
szczypta soli

W tym cieście nie ma jajek (to tak, gdyby ktoś się pytał)

Przygotowujemy rozczyn - mieszamy drożdże, mleko i trochę mąki (tak by rozczyn miał konsystencję ciasta naleśnikowego) i odstawiamy w ciepłe miejsce.

Boczek kroimy w kostkę i wrzucamy na gorącą patelnię. Czekamy aż zrobią się skwarki. Po drodze wrzucamy pokrojoną cebulę, by się zeszkliła. Nie odlewamy tłuszczu! Czekamy by przestygło.

Z reszty składników wyrabiamy ciasto drożdżowe. Odstawiamy do wyrośnięcia. Dodajemy skwarki i cebulę.

Formujemy bułeczki i pieczemy w gorącym piekarniku ok. 20 minut. Można je posmarować na górze jajkiem.
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Aanito, mnie to bardzo kusi!
A boczek to pewnie wędzony?

No i popraw, pls, te 50 kilo mąki w przepisie, bo tu dużo ludzi jest początkujących... :mrgreen:

MzM
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
Aanitko ! - bede piekla te buleczki jutro - mam pytanie czy dodawac ten wytopiony tluszcz z boczku do ciasta razem ze skwarkami i cebulka??
I czy da sie nadziac te buleczki tzn czy konsystencja ciasta na to pozwala??
Czekam na odp.
Pozdrawiam b. serdecznie
Agama
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
Przepraszam, że dopiero teraz, ale dopiero teraz zauważyłam pytanie. Tłuszcz wlewać razem ze skwarkami. Nadziać się je dam choć babrania sporo.