Zapiekanka z cukinii

wielgasia

Member
Sty 15, 2010
10
0
0
Moja ulubiona kolacja. Lekka, mozna jej zjeść sporo chociaż właściwie to jest sycąca więc dużo się jednak nie da. Nie wiem jak mogłam kiedyś ignorować to fantastyczne warzywo. Cukinia jest słodka i ciekawie się komponuje z serami. Ja użyłam mozarelli bo nie miałam ochoty na zbyt intensywny smak.

2 średnie cukinie
1 por
1 papryka
1 wędzona mozarella
1/2 kartonika przecieru pomidorowego
1/2 pęczka natki pietruszki
sól i pieprz do smaku

Cukinię pokroiłam w plasterki ( razcej cienkie wtedy szybciej sie piecze) i ułożyłam na wysmarowanej oliwą formie do zapiekanek albo tarty , na to pokroiłam w kostkę paprykę i troszkę natki. Pora pokroiłam w plasterki i obsmażyłam na oliwie na patelni i rozłożyłam na papryce. Można ułożyć jeszcze jedną warstwę cukinii ale niekoniecznie. Dla tych którzy solą jest to moment do posolenia ( ale nie dużo bo cukinia ma super smak a za dużo soli go przytłumi) i popieprzenia. Wszystko polałam przecierem pomidorowym a na wierzch starłam mozarellę. Wstawiłam do piekarnika na 45 min na 160 C ( na termoobieg) Można to danie zapiekać raczej powoli bo wtedy warzywka fajnie się duszą, ja niestety przeważnie robię po diabelsku i jest też pyszna. Na koniec posypać posiekana natką pietruszki.
 

Załączniki

  • IMG_5637a_zapiekanka_z_cukinii.JPG
    IMG_5637a_zapiekanka_z_cukinii.JPG
    248.6 KB · Wyświetleń: 0

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Ale mi smaka narobilaś. Dodaję do ulubionych co oznacza , że wypróbuję na pewno
icon_mrgreen.gif
 

futro76

Member
Lip 27, 2009
200
0
0
ja robilam podobnią wczoraj z resztką miesa kebabowego i kukurydzą z puszki co mi została, było pycha;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wielgasia

Member
Sty 15, 2010
10
0
0
Ja mam bzika na punkcie cukinii i jadam ją w róznej formie. Postaram sie jeszcze zamieścić przepis na pasztet z cukinii ale najpierw sprawdzę czy go tu nie ma już przypadkiem, bo to ostatnio popularne danie. pozdrawiam
mniam.gif
mniam.gif