Pieprzowe "orzechy"

piekarnia

Member
Mar 16, 2010
7
0
0
Ponieważ wiosna chyba zorientowała się, że najwyższy czas ruszyć zielony tyłek i przyjść, postanowiłam wykorzystać ostatnią okazję, żeby zrobić ciasteczka, które w stu procentach kojarzą się z chłodnymi dniami i wieczorami. Pieprzowe duńskie ciasteczka są delikatne i korzenne, tak akurat w sam raz. W związku ze swoim "ciepłym" smakiem świetnie pasują na przykład do kubka kakao.
Łakomczuch który nie przepada za lukrem i czekoladą, będzie zachwycony ;)

porcja na ok 50 ciastek

składniki:

250g miękkiego masła
250g cukru
2 jajka
600g mąki
2 łyżeczki sody oczyszczonej
1 łyżeczka imbiru
1 łyżeczka cynamonu
1 łyżeczka białego pieprzu
1/2 łyżeczki kardamonu

wykonanie:

Ucieramy masło z cukrem na kremową masę. Dodajemy jajka. Przesianą mąkę z przyprawami i sodą dodajemy do maślanej masy. Gdy wszystko się zwiąże dzielimy na 5 porcji i z każdej robimy rulonik, który kroimy na 10 kawałków. Kawałki formujemy w kulkę. Pieczemy w temperaturze 200 stopni przez 10-12 minut.
 

Załączniki

  • ciastka.gif
    ciastka.gif
    70 KB · Wyświetleń: 0

piekarnia

Member
Mar 16, 2010
7
0
0
Justyna77 @ 25 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=959334Wyglądają super-te pekniecia szczególnie:) A czy ten pieprz jest mocno wyczuwalny?
Nie, nie mocno. Powiedziałabym, że są bardziej korzenne. Z resztą pieprz jest biały, nie czarny, więc chociażby przez to są łagodniejsze niż można sobie wyobrażać
icon_mrgreen.gif
 

kosbell

Member
Wrz 10, 2009
88
0
0
Zrobiłam je na święta - są bardzo samczne o ile komuś nie przeszkadza posmak pieprzu
icon_smile.gif
Mi nie przeszkadza
icon_mrgreen.gif
Na pewno je jeszcze kiedyś zrobię
icon_smile.gif
Część udekorowałam polewą z czekolady i pokruszonymi płatkami migdałowymi - mniam
biggrinflip.gif
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
mi tam korzenne ciacha smakuja o kazdej porze roku nawet latem
icon_mrgreen.gif

wiec na pewno je niedlugo zrobie
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
O! Peppernødder
icon_smile.gif
To jedne z moich ulubionych dunskich ciasteczek
icon_smile.gif
Piecze sie te 'pieprzowe orzeszki' zawsze na Boze Narodzenie i obdarowuje nimi bliskich.

A to jest przepis z marcowej Kuchni, tak?