Golonka*

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Dzis robilam golonke, wyszla pyszniasta.
Miesko trzy dni temu nasolilam sola peklowana, poprostu reka natarlam dosc mocno mieso i do lodowki. Dzis wrzucilam golonke do szybkowaru razem z marchewka, selerem, cebula (por) listkiem laurowym, ziarnami jalowca i zielem angielskim, od momentu swistania gotowalam okolo godziny(po wylaczeniu plytki nie otwieralam jeszcze jakies pol godziny) wyszla doskonala, rozpadala sie, z puree ziemniaczanym i kiszonym ogorkiem poprostu rewelacja.Wody nalalam tyle zeby prawie zakrywala golonke. Oczywiscie piwko do tego, polecam!
 

Załączniki

  • P1020725.JPG
    P1020725.JPG
    105.1 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

powi

Member
Cze 12, 2009
254
0
0
to powinno być karalne. Potem się muszę odchudzać
baa.gif
rofl.gif
Ale mi smaka narobiłaś. Chyba popełnię golonkę
lecker.gif
icon_mrgreen.gif

pozdro
cvety.gif
 

jolka8

Member
Paź 2, 2008
129
0
16
Można też włozyć do woreczka, Do wywaru dodać żelatyny, zalać goloneczkę. potem do podłuznej puszki, albo brytfanki, zeby nadać kształt.
Jak się zsiądzie pokroić w plasterki, i do chlebka na zimno , pycha
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38

Załączniki

  • golonka_033.jpg
    golonka_033.jpg
    40.2 KB · Wyświetleń: 6

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
popieram, zelatyna nie jest potrzebna, mozna tez poskubac miesko do miseczki z groszkiem i czym kto lubi, zalac wywarem z golonki i bedzie galaretka opcji do wyboru do koloru, kiedys musze zrobic wg Twojego przepisu Beato, czytalam go juz kiedys i bardzo mi sie podoba, na kanapki golonka faszerowana to dopiero pychota
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
artemide @ 9 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1117370Wygląda apetycznie, ale nie mogę odnaleźć przepisu na tę golonkę. Help!
Buka @ 9 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1117371Pierwszy post zawiera cały przepis.
icon_mrgreen.gif
Czego nie wiesz?
Chyba Artemide prosiła o przepis na golonkę faszerowaną, której zdjęcie wstawiła Beata.

Przy zdjęciu jest podany link do przepisu https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=30800
A golonka wg niego po prostu rewelacyjna.
 

artemide

Member
Kwi 9, 2011
4
0
0
jaxja @ 9 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1117379Chyba Artemide prosiła o przepis na golonkę faszerowaną, której zdjęcie wstawiła Beata.

Przy zdjęciu jest podany link do przepisu https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=30800
A golonka wg niego po prostu rewelacyjna.
Chodziło mi o bardziej skonkretyzowany przepis Martyny - ile dokładnie czego, ale przepis Beaty trochę mi już ten temat bardziej przybliżył. Dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrowienia ze słonecznego Krakowa!