Piersi kurczaka z pieczarkami - Supreme de volaille*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tę wyśmienitą potrawę a jednocześnie nieskomplikowaną potrawę przygotowałam na podstawie przepisu Lucyny Ćwierczakiewiczowej z książki "365 obiadów"

pularda.JPG

piersi kurczaka
250 g pieczarek
bułka lub pieczywo tostowe
1 łyżeczka mąki
sok z cytryny
cukier
sól
masło

Piersi ugotować w rosole, na parze lub usmażyć na patelni grillowej ( tak właśnie zrobiłam, uprzednio marynując je 15 minut w 2 łyżkach oleju z sola i słodka papryka, która potem nadaje im rumiany kolor).

Pieczarki umyć, pokroić w plastry. Lekko zrumienić na maśle. Odsunąć na bok rondla /patelni. W to miejsce wsypać łyżeczkę mąki i zrumienić. Następnie wlać 50 ml wody i wymieszać całość. Dusić razem przez chwilę. Doprawić sokiem z cytryny , solą i szczyptą cukru.

W czasie, kiedy smażą się pieczarki, na drugiej patelni zrumienić na maśle bułkę.


Na rumianych tostach układać piersi kurczaka, na których następnie kłaść pieczarki.




Teraz kilka uwag, które by wszystkich zanudziły, gdyby były na wstępie
icon_wink.gif

- przepis zakłada użycie piersi pulardy - czyli młodej kury, która się jeszcze nie niesie. Mission impossible - dałam piersi normalnego kurczaka.
- zakłada posiadanie takowej pulardy ugotowanej wcześniej - jest zatem znakomitym sposobem na wykorzystanie mięsa z rosołu. ponieważ nie gotowałam wcześniej rosołu, po prostu usmażyłam piersi na patelni grillowej, ponieważ ich smak podobny jest do gotowanych.
 

Załączniki

  • pularda.JPG
    pularda.JPG
    103.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: