Aran-coirce czyli prawdziwe szkockie ciasteczka, suchary*

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Aran-coirce Gàidhealtachd na h-Alba biadh. - czyli proste jedzenie szkockich górali. Przepis, który był przekazywany ustnie, z pokolenia na pokolenie i dopiero w około XIV wieku został spisany. Ten najbardziej podstawowy, wzbogacony jednak o 1/2 łyżeczki sody. Sama nazwa zaś Aran-coirce - oznacza coś co można tłumaczyć jako "ciasteczko", bądź "suchar".
Zamieszczam przepis w "Małych dankach" bo nijak mi nie pasuje do "ciasteczek".

ciachjakies.jpgserek.JPG

60g średniej wielkości płatków owsianych.
60g mąki razowej
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
Szczypta soli
Łyżka tłuszczu (może być smalec)
5 łyżek wrzątku

Rozgrzewamy piec do temperatury 200 °C, przygotowujemy jeden płatek papieru do pieczenia, który lekko smarujemy tłuszczem. Do garnuszka wkładamy łyżkę smalcu i doprowadzamy do całkowitego roztopienia. W większej misce mieszamy wszystkie suche składniki, dodajemy powoli roztopiony smalec i pięć łyżek wrzątku. Mieszamy dokładnie szpatułką. Papier posypujemy dość drobnymi płatkami owsianymi i wykładamy na nich gotowe ciasto, przykrywamy papierem i rozwałkowujemy na grubość około 0.5 cm. Najlepiej jest ciasto podzielić na dwie części. Po rozwałkowaniu, foremką, wycinamy z nich okrągły kształt, układamy na blaszce wyłożonej papierem i pieczemy przez 10 minut, aż uzyskają złoty kolor. Po upieczeniu, najlepiej jest je wystawić na kratkę, bądź stojak
icon_smile.gif


Gotowe!

Aby odejść od dość suchego wyglądu, na kolację przygotowałam powyższe ciasteczka, z kremowym serkiem z ogórkiem i czosnkiem domowej roboty, okraszonego szczyptą soli morskiej i świeżo zmielonego pieprzu, kawałkami drobno pokrojonej szynki z kurczaka oraz pomidorem
icon_biggrin.gif
.
 

Załączniki

  • ciachjakies.jpg
    ciachjakies.jpg
    51.2 KB · Wyświetleń: 0
  • serek.JPG
    serek.JPG
    49.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
To zależy jak cieniutko rozsmarujesz, mnie wychodzi różnie do 20 sztuk nawet
icon_smile.gif
 

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Duende - można lekko je przemielić, ja je po prostu potraktowałam tłuczkiem do mięsa bo były za duże (nigdzie nie mogłam uświadczyć małych...)
icon_smile.gif
To już czysta kwestia improwizacji.
I rzeczywiście, te "ciasteczka" są naprawdę dobrą, zdrową alternatywą. Ja ogółem po chlebie choruję... a po tych ciachach organizm mi się dość "unormował".
Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Mam nadzieję, że posmakują Ci, tak jak posmakowały mnie :*