pełnoziarniste kruche ciasto z rabarbarem!

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Przed chwilą wyszło z pieca i z mężem zjedliśmy pół blachy!
Pyszne, niesłodkie, w smaku digestivowe (ciasto jest bazowane na digestivach Tudik, wyśmienitych, tyle że z melasą!), kwaśne od rabarbaru
Fantastyczne dla osób na diecie i znudzonych ciastami z rabarbarem

dsc6234.jpg


250 g mąki razowej
125 g masła (może być mniej, też by się skleiło!)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2-3 łyżki melasy lub brązowego cukru
1 duze jajko eko
szczypta soli

6-7 patyków rabarbaru
odrobina drobnego brązowego cukru do posypania rabarbaru

forma 40x30

1. Włączyłam piec na 200 st. Zagniotłam ciasto w KitchenAidzie, ale malakser albo żyrafa z pojemniczkiem spokojnie sobie poradzi.
2. Rozwałkowałam ciasto do rozmiaru 40x30 mniej więcej, przełożyłam do foremki, załatałam, gdzie brakowało
icon_mrgreen.gif
Wstawiłam do pieca na 12 minut, aż się lekko zezłoci.
3. Rabarbar obrałam, posypałam cukrem i zostawiłam na durszlaku. Odcisnęłam. Nałożyłam na podpieczone ciasto, posypałam łyżką cukru perlistego do gofrów (NIE JEST KONIECZNY, nie wnosi wiele, poza punktową słodyczą)
4. Zmniejszyłam grzanie do 180 st i wstawiłam do pieca na 20 minut.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Dzięki, Margot! Ja jak ostatnia sierota szukałam w sklepie razowej (pani powiedziała, że jest tylko zwykła i pełnoziarnista). A w szafce w domu mam i pszenną, i żytnią, i orkiszową.. I rabarbar w lodówce
icon_razz.gif
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Kiedy Malgosimi podaje przepis, wiadomo, że będzie pyszotka, ale żeby takie CZARY? Gdybym sama nie robiła, nie uwierzyłabym, że w tym cieście prawie nie ma cukru. Obawiałam się suchego rabarbaru, a on jest mięciutki i świetnie komponuje się z pełnoziarnistym spodem. PYCHA!!!
Dziękuję za przepis
blume.gif