Omlet z curry*

krropka

Member
Lut 27, 2009
23
0
0
Witam!

od jakiegoś czasu testuję na sobie dietę proteinową, a tam jest poro potraw które mogę śmiało polecić wszystkim. Wśród nich jest właśnie omlet z curry
icon_smile.gif


potrzebujemy:
serek wiejski (ok. 150 g, czyli jedno opakowanie)
jajka 2 lub 3
duuuuużo szczypiorku, nawet cały pęczek jak ktoś lubi
curry - też dużo
sól
dobrą teflonową patelnię.

Bierzemy serek wrzucamy do jakiejś miseczki, dodajemy jajka i mieszamy. potem dodajemy szczypiorek, curry i sól. Całość wlewamy na patelnię i przykrywamy pokrywką (bo inaczej z wierzchu się nie usmaży wcale, a od spodu przypiecze). I tak na średnim ogniu smażymy aż będzie zjadliwe
icon_smile.gif
. Nie mieszamy!!

Uprzedzam pytanie - tak, smaży się bez tłuszczu. Dobra patelka wystarczy.
Jeśli ktoś chce może spróbować usmażyć na tłuszczu, ale tego nie próbowałam więc nie wiem jakie są efekty.

Jeśli ktoś lubi inne przyprawy, można dać coś innego zamiast curry. Któregoś dnia próbowałam chyba przyprawy do kurczaka, też było niezłe
icon_smile.gif
albo można dodać kosteczki szynki, też dobre
icon_smile.gif
ogólnie: w kwestii przypraw można kombinować ile dusza zapragnie. Podrzucam zdjęcia wersji z szynką i przyprawą do kurczaka:

DSCF6963.jpg


Aaa, gdyby ktoś się zastanawiał jak to przerzucić z patelni na talerz to polecam najpierw podważyć delikatnie omlet z każdej strony, a potem na całości położyć duży talerz. A potem odwrócić wszystko do góry nogami i omlet będzie na talerzu
icon_smile.gif
Wtedy wygląda tak:

DSCF6964.jpg


smacznego!
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
A o jakie curry w tym przepisie chodzi?
Ciekawy pomysł z tym serem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
zrobiłam :] z serdelkiem z indyka zamiast wędliny ;) chyba jednak wolałabym go bez serka wiejskiego.. ale nie narzekam, przynajmniej ma trochę więcej białka (i węglowodanów...)

 

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
Koniecznie muszę wypróbować, często robię sobie "jajecznicę" z jajek i serka wiejskiego, więc może mi zasmakować
icon_smile.gif
.
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Zrobiłam dzi.. wczoraj
icon_smile.gif
tym razem z odrobiną cebuli, chudą wędliną i sosem typu tabasco, bez szczypiorku
Nawet nie zdążyłam spróbować, bo wyszłam dosłownie na moment do łazienki i mi TŻ cały omlet niemal nosem wciągnął
icon_mrgreen.gif