Zapiekana bagietka*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepis z miesięcznika Kuchnia, traktujący o tym, co je na zapleczu personel jednej z warszawskich restauracji. Już jedno danie, a właściwie deser wypróbowałam, a dzisiaj postanowiłam zrobić tę bagietkę. Nadaje się ona na lunch lub kolację. Nie określam ściśle ilości do skonsumowania, to wszystko zależy od naszych apetytów. Podaję proporcje na 1 bagietkę.
Składniki
1 długa bagietka
4 dkg roztopionego masła
12 dkg pieczarek
20 dkg sera Gruyere
keczup
grubo zmielony pieprz

Przekrojoną wzdłuż bagietkę smarujemy roztopionym masłem. Na tarce o dużych oczkach ścieramy całe pieczarki i oddzielnie ścieramy ser. Najpierw rozsypujemy na połówkach bagietki pieczarki, potem grubą warstwę sera. Tak przygotowane połówki bagietki wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. na około 10 minut. Jak ser się stopi, posypujemy grubo zmielonym pieprzem prosto z młynka. Podajemy z ulubionym keczupem, mniej lub bardziej pikantnym. Przepis jest banalny w swojej prostocie, a smakuje wybornie.


Jeśli długa bagietka nie mieści się w piekarniku, to można użyć mniejsze lub po prostu ją przekroić w poprzek. Miałam taki problem, więc zwracam na to uwagę, bo obłożone bagietki trudno się kroi, nadzienie się zsuwa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madda

Member
Sty 29, 2010
162
0
0
tak samo robię takie zapiekanki
icon_smile.gif
no proporcje na oko ;)
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mmmm, smak dziecinstwa
icon_biggrin.gif

Tez robilysmy takie zapiekanki iks lat temu.
icon_biggrin.gif

Wtedy robilo sie z jakims "zwyklym" zotlym serem i zazwyczaj z mrozonymi, mielonymi lesnymi grzybami
icon_biggrin.gif

Pycha.
Jak nie bylo akurat bagietek, robilo sie na bulkach.

Mmmm, czas odswiezyc wspomnienia
icon_wink.gif
Ktoregos dnia musze koniecznie zrobic.
Dziekuje Seniorko, za przypomnienie przepisu
bussi.gif
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Uwielbiam je, czesto tez dodaje szynke, majonez i warzywa, tym razem klasycznie wedlug przepisu, pyszne sniadanko!
 

Załączniki

  • P1030093.JPG
    P1030093.JPG
    176.2 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Rzeczywiście smakowite śniadanko.
lecker.gif
Dziękuję za śliczną ilustrację.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Ja robiłam wczoraj i dzisiaj mężowi - smakowało mu bardzo! Fajny pomysł z tym starciem pieczarek, nigdy wcześniej tak nie robiłam, a jest delikatniejsze. Wszystko razem wymieszałam, dodałam jeszcze drobno pokrojonego pomidora i szynkę - pyszne.
 

małgośka79

Well-known member
Maj 4, 2007
1,983
479
83
Dawno temu to nawet na chlebie sie robilo u nas w domu
icon_smile.gif
Ale rzeczywiscie super pomysl ze starciem pieczarek. Wczesniej zwykle podsmazalam je z cebulka, ale ze startymi smakuja mi duuuuuuzo bardziej. Maz tez jest zachwycony.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Moniak @ 31 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1010454Ja robiłam wczoraj i dzisiaj mężowi - smakowało mu bardzo! Fajny pomysł z tym starciem pieczarek, nigdy wcześniej tak nie robiłam, a jest delikatniejsze. Wszystko razem wymieszałam, dodałam jeszcze drobno pokrojonego pomidora i szynkę - pyszne.
Cieszę się bardzo, że smakowało. Inspirację z dodatkami muszę wykorzystać.


jean @ 4 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011735zrobiłam wczoraj na kolację! ...jak proste tak smakowite! sycące i pyszne!
Jesteś niezawodna. Dzięki za wypróbowanie.


małgośka79 @ 4 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1011742Dawno temu to nawet na chlebie sie robilo u nas w domu
icon_smile.gif
Ale rzeczywiscie super pomysl ze starciem pieczarek. Wczesniej zwykle podsmazalam je z cebulka, ale ze startymi smakuja mi duuuuuuzo bardziej. Maz tez jest zachwycony.
Mnie też smakuje z tartymi pieczarkami. Życzę Wam smacznego.
Pozdrowienia dla wszystkich.
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
Zrobilam na kolacje, tylko ze sie przyzwyczailam do doprawionych pieczarek, to po starciu dalam troche tymianku, soli, pieprzu, chilli i zabek czosnku oraz lyzke oliwy i taka pasta nakladalam na pieczywko.
Pyszne bylo
lecker.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
ja też często robię na chlebie, jeśli nie mam innego pieczywa w domu
icon_wink.gif

a bułkę zamiast masłem nawilżam oliwa z oliwek.
Do chleba dodaję: cebulę, pomidory, paprykę, oliwki, wszystko co akurat mam w domu
jak się upiecze to od spodu wcieram czosnek. Super sprawa
icon_smile.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Robię bardzo podobne właściwie od zawsze. Zawsze z tartymi pieczarkami. Ser to jednak raczej nie gruyere. Ja dodatkowo gdy mam już starty ser to mieszam go przed położeniem na bagietkę z suszoną bazylią i papryką w proszku i dopiero taki doprawiony wykładam na pieczarki.
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
A mnie jakos bez przypraw i ulepszen smakuja najlepiej
icon_smile.gif
Tylko do tego jakis pikantny keczup
icon_smile.gif
z sosem czosnkowym rowniez pycha
icon_smile.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Moje zapiekanki. Jeszcze przed wsadzeniem do piekarnika.

Troche inne bo z wieloma dodatkami-pieczarki, szynka, cebulka, zolty ser, kukurydza, ziola i smietanka slodka. Ale tez dobre.

Zapiekanki.JPG
 

Załączniki

  • Zapiekanki.JPG
    Zapiekanki.JPG
    154.4 KB · Wyświetleń: 1