Pomarańczowy kurczak*

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Przepis znaleziony tutaj: http://annies-eats.com/2010/10/19/orange-chicken/
Bardzo pyszny, a składniki łatwe do skompletowania, ilości spore, ja robiłam na nas dwoje z 1/3 porcji i jeszcze zostało na drugi dzień, niestety po odgrzaniu bardzo traci na smaku, ale taki świeżo zrobiony po prostu palce lizać, podaję moje proporcje.

Składniki:
na marynatę i sos:
0,25 szklanki bulionu z kurczaka (ja dałam wodę i 0,5 łyżeczki soli)
0.25 szklanki świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy
0,5 łyżeczki skórki otartej z pomarańczy
2 łyżki białego octu winnego
1,3 łyżki sosu sojowego
1 łyżka ciemnego cukru (dałam dark muscovado)
1 ząbek startego czosnku
1 łyżeczka startego świeżego imbiru
0,125 łyżeczki pieprzu cayenne
450g piersi lub wytrybowanych udek z kurczaka, pokrojonych na kawałki wielkości kęsa
1 łyżka skrobi kukurydzianej
2 łyżki zimnej wody

do panierowania i smażenia:

1 duże białko
0,3 szklanki skrobi ziemniaczanej
0,25 łyżeczki sody oczyszczonej
0,125 łyżeczki pieprzu cayenne
2 szklanki oleju arachidowego lub rzepakowego do smażenia

Wykonanie:
Wymieszać wszystkie składniki marynaty z wyjątkiem skrobi i 2 łyżek wody, odlać 0,25 szklanki marynaty i wymieszać ją z kawałkami kurczaka w woreczku strunowym. Marynować w lodówce przez 30 - 60 minut ale nie dłużej. Pozostałą część marynaty zlać do rondelka i zagotować, w małej miseczce wymieszać skrobię z wodą, wlać do sosu, wymieszać, gotować chwilę aż stanie się szklisty i zgęstnieje. Kurczaka odcedzić z marynaty, osuszyć ręcznikiem papierowym. Panierować kolejno w białku i skrobi (wymieszanej z sodą i cayenne), smażyć porcjami w oleju rozgrzanym do 170 stopni Celsjusza około 5 minut aż będzie złotobrązowy. Kawałki kurczaka ponownie umieścić na ręczniku papierowym, aby wchłonął nadmiar tłuszczu, wymieszać z gorącym sosem i natychmiast podawać. Ja podałam z ryżem jaśminowym i azjatycką sałatką z ogórków Bajaderki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Cynamon @ 26 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1053786Na pewno zrobię, ale bez panierki. Myślisz, że coś na tym straci?

Przepis wygląda pysznie.
Myślę, że tak i to sporo, panierka na początku jest pysznie chrupiąca (nie mogłam się powstrzymać i spróbowałam kawałek takiego usmażonego mięsa przed wrzuceniem do sosu), a mięso bardzo soczyste, ona później fajnie nasiąka tym sosem, ale nie robi się ciapowata, trzyma się dobrze kurczaka, ja bym nie robiła bez panierki, ale to ja
zahnlos.gif
.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
oooooo!
icon_biggrin.gif
Bardzo możliwe, że to właśnie tego szukałam! Konkretnie mówiąc, kombinowałam jak zrobić kurczaka o dokładnie takim wyglądzie i jak się wydaje-zestawie składników-, którego jadłam w Hamburgu. będę testować!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Baaardzo mi się ten przepis podoba. I chyba mam wszytkie składniki w domu....

EDIT:
Mam. Już się robi...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cynamon

Member
Lut 5, 2009
779
0
0
CYTATMyślę, że tak i to sporo, panierka na początku jest pysznie chrupiąca (nie mogłam się powstrzymać i spróbowałam kawałek takiego usmażonego mięsa przed wrzuceniem do sosu), a mięso bardzo soczyste, ona później fajnie nasiąka tym sosem, ale nie robi się ciapowata, trzyma się dobrze kurczaka, ja bym nie robiła bez panierki, ale to ja
Szkoda, bo nie przepadam za panierką w żadnej postaci niestety ^_^ Ale mimo wszystko spróbuję.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
mmmmmmmmm
ja tez wolalabym bez panierki,ale reszta domownikow,bardzo,ale to bardzo zzzzzzzzzz

zrobie w tygodniu

Dziekuje Izoldo
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Bez panierki, to by nie było to!
Po prostu rewelacja!
Na pewno będę powtarzać, bo wszyscy wymietli talerze do ostatniego okruszka.
Ponieważ mięso pokroiłam na bardzo małe kawałki, musiałam dorobić nieco panierki.
Sos przepyszny, idealnie wyważony między ostrością a słodyczą. Tylko ciut go przymało, następnym razem zrobię więcej.
Podałam z brązowym ryżem na sypko i sałatką z buraków, cukinii i pora, przyprawioną winegretem i sokiem z pomarańczy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Joanno cieszę się bardzo, że wszystkim Wam to danie przypadło do gustu
freu.gif
, zgadzam się z Tobą, że sos ma doskonale dobra składniki, ja zmniejszyłam ilość cukru w stosunku do oryginału i zgadzam się, że bez panierki to już nie będzie to, z resztą to nie jest taka typowa panierka jak np. na kotlecie schabowym, ona świetnie współgra z tym sosem, sos w nią wsiąka i te kawałki kurczaka jeszcze bardziej zyskują na smaku, ja na pewno będę powtarzać, bo i u nas zniknęło do ostatniego okruszka
lecker.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: