Rolada czekoladowa

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
rolada_orzechowa.JPG

ciasto:
4 jajka
4 łyżki cukru
8 łyżek mąki
2 łyżki ciemnego kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy

krem:
250 g sera mascarpone
5-6 łyżek kremu typu nutella

Ser mascarpone zmiksować dokładnie z nutellą.

Ciasto:
2 białka ubić na sztywną pianę (pomaga w tym dodatek kilku kropel soku z cytryny)

Utrzeć 2 jajko, 2 żółtka i cukier waniliowy z 4 łyżkami cukru.
Dodać 8 łyżek mąki, kakao i 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. Zmiksować.

Delikatnie wmieszać ubitą pianę.

Ciasto rozsmarować na papierze do pieczenia ułożonym na blasze, nadając mu kształt prostokąta.
Piec w piekarniku nagrzanym do 180 st. ok. 10 min, aż brzegi ciasta się będą złote.

Papier oderwać od ciasta.

Ciasto posmarować kremem.

Roladę zwinąć, odłożyć do lodówki do zastygnięcia. Można polać polewą czekoladową lub posypać cukrem pudrem.

Roladę najlepiej zwijać, gdy jest jeszcze lekko ciepła. Tyle, by krem/nadzienie nie popłynął, ale nie zimna, wtedy nie popęka. Ciasto, po odklejeniu od niego papieru, smaruje się nadzieniem, pozostawiając z jednego brzega nieposmarowany pasek ok. 5 cm (zaraz wstawię zrobiony kiedyś przeze mnie rysunek ) , by przy zwijaniu ciasta krem się nie wycisnął. Teraz trzeba zwijać pomału roladę, uważając by jej nie połamać. Wbrew pozorom, nie jest to tak trudne
icon_smile.gif


( pomysł na krem wypatrzony u Dorotus )
 

Załączniki

  • rolada_orzechowa.JPG
    rolada_orzechowa.JPG
    109 KB · Wyświetleń: 4
  • rolada3.jpg
    rolada3.jpg
    22.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Mojej corce bardzo spodobala sie ta rolada i dzisiaj ja zrobila. Upiekla ciasto i zrobila krem dokladnie wg przepisu. To jej pierwsza w zyciu samodzielna rolada. Jestem pewna, ze beda zdjecia do pokazania
icon_wink.gif


edit: Wlasnie sprobowalismy - jest pyszna!

edit2: rolada zniknela w takim tempie, ze nie bylo szans na zdjecia. Nastepnym razem
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: