Galaretka z grzanego wina ( z grzańca )

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Pomysł na tę galaretkę zobaczyłam u Kabamaigi i od razu mnie zachwycił. Pomyślałam sobie: "genialne!". Tyle, że moje wykonanie jest zupełnie inne: użyłam gotowego, doprawionego już grzanego wina oraz soku wiśniowego, dzięki czemu galaretka jest klarowna. Efektem był przepyszny deser, dokładnie taki, jak mówi Kabamaiga: odpowiedni zarówno na huczną imprezę ( w zasadzie, na każdą imprezę z każdej okazji - wszyscy będą zaskoczeni i zachwyceni ) jak i na romantyczną kolację.

grzaniec_galaretka.JPG

Porcja na 2 osoby ( zatem przygotowujemy potrzebną nam wielokrotność tej porcji)

200 ml gotowego grzanego wina - u mnie "Grzaniec galicyjski")
200 ml soku wiśniowego
3-4 łyżeczki cukru ( zastygnięta galaretka jest dużo mniej słodka, niż płynna!)
4 łyżeczki żelatyny. ( ilość zgodnie z instrukcją na opakowaniu)

200 ml soku wiśniowego zagotować. ( Jeśli przygotowujemy porcję dla większej ilości osób, także używamy tutaj tylko 200 ml.)

W gorącym soku dokładnie rozpuścić żelatynę - ilość zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie dodać cukier i równie dokładnie wymieszać. Sok z żelatyną dodać do wcześniej przygotowanego wina z sokiem, wymieszać i przelać do szklanek lub pucharków. Odstawić do lodówki do zastygnięcia.
Przed podaniem udekorować bitą śmietaną.
 

Załączniki

  • grzaniec_galaretka.JPG
    grzaniec_galaretka.JPG
    76.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,291
263
83
Zapowiada się smakowicie
lecker.gif

Mam jednak pytanie - czy gdybym je zostawiła do stężenia w silikonowej foremce serduszkowej (takiej z lidla, na 8 serduszek) to później dam radę je wyjąć bez uszczerbku na urodzie? Wiem, że ciężko tak jednoznacznie określić, ale może ktoś próbował? Zakładam, że przed wyjęciem wstawiłabym foremkę na chwilkę do gorącej wody.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
wydaje mi się, że nie powinno być problemu
icon_smile.gif

dla pewności foremkę możesz cieniutko posmarować jakimś olejem bez wyraźnego aromatu.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Przychylam się do opinii vany
icon_smile.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,291
263
83
Dzięki
anbetung.gif

Będę próbowała. Jak w weekend znajdę czas, to może nawet na zwykłej galaretce zrobię test i podzielę się spostrzeżeniami
icon_smile.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,291
263
83
Niestety, nie udało mi się skorzystać z przepisu, ale będę o nim pamiętała, bo myślę, że nam posmakuje.
Póki co, zdecydowałam się na "zakrapiane galaretki" ((tu je pokazałam), a przepis Małej_Mi stanowił inspirację. Dziękuję
anbetung.gif