Bułki na śniadanie

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
P1230986.JPG



Składniki:

* 1 czubata szklanka mąki pszennej (plus do wyrabiania)
* 1/2 szklanki mąki krupczatki
* 1 łyżeczka cukru (do słodkiej wersji proponuję 1 łyżkę)
* 20 g drożdży
* 1/2 szklanki maślanki
* 1 jajko
* olej (ilość podana w wykonaniu)
* 1/2 łyżeczki soli

Wykonanie:

Drożdże zasypać cukrem i rozpuścić. Do szklanki z maślanką wbić jajko i uzupełnić do pełnej szklanki olejem. Dobrze wymieszać i wlać do mąki wymieszanej z solą. Dodać rozpuszczone drożdże i wyrobić ciasto aż będzie odstawało od dłoni (ja wyrabiałam dzisiaj w maszynie do pieczenia chleba). Wyrobione ciasto zostawić do wyrastania.
Wyrośnięte wyjąć na blat obsypany mąką i wyrobić krótko ciasto, z którego formujemy już bułki.
Ja zrobiłam 4 bułki ale bardzo duże wyszły mi.
Zostawić do podrośnięcia, posmarować mlekiem skondensowanym i upiec (ja wyrastałam w piekarniku a następnie ustawiłam temp. 180 i termoobieg i piekłam ok. 25 minut)

P1230990.JPG
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Po prostu cudo buleczki, jestem oczarowana i bede je czesto piekla!
Upieczone i juz prawie wszystkie zjedzone...Dodalam troszeczke wiecej maki, bo chlaplo mi sie za duzo maslanki. Upieklam buleczki w mufinkowej foremce, slicznie wyrosly, krotko trzymalam w piecu.
Dziekuje Krystyno za nastepny wspanialy przepis!
anbetung.gif


1.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    192.2 KB · Wyświetleń: 0

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
ależ mi miło czytać Twoje słowa. Mnie one też baaaaaaaaaaaaaardzo smakowały. Zjadłam sama wszystkie, do ostatniego okruszka. Na drugi dzień wsadziłam do mikrofalówki na 15 sekund i wcinałam takie gorące i smakujące jakby dopiero z pieca wyszły
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Krystyno, pieklam znowu, chyba jestem uzalezniona od tych buleczek
icon_mrgreen.gif
i to z podwojnej porcji. Pieklam w foremkach donutkowych i mufinkowych, a wiec mialam dosyc ladnie uformowane buleczki. Zdecydowalam sie je dzis przeznaczyc dla siebie na obiad i juz sie ciesze. Jeszcze raz wielkie dzieki
bussi.gif

Sprobuje Twoim sposobem odgrzac je jutro w mikrofali.

buleczki_na_maslance.jpg
 

Załączniki

  • buleczki_na_maslance.jpg
    buleczki_na_maslance.jpg
    381.5 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
o rany, Margarete, ale wielgachne Ci porosły
icon_mrgreen.gif


W mikrofalówce dosłownie 10-15 sekund wystarczy. I znów masz bułeczki jak prosto z pieca
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Krystyno, z podwojnej porcji mialam takich buleczek 24! Swietne rzeczywiscie po podgrzaniu w mikrofalowce. Najbardziej lubimy z maslem i powidlem sliwkowym...
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Czy zamiast maślanki można użyć kefiru? Ciągle zapominam kupić maślankę.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
To może się skupię i w końcu kupię maślankę i zrobię oryginał, a w następnym rzucie pozwolę sobie na eksperymenty.
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Upiekłam te bułeczki, w smaku dobre, chociaż drugim razem zmniejszę ilość oleju.Bo ciasto zbyt olejste mi się wydało, nawet nie chciało mu się rosnąć, bo chyba za ciężkie.

Niemniej jednak bułeczki są pyszne. Bardzo fajny przepis.
anbetung.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Wydaje mi się, że za mało wyrobiłaś ciasto i dlatego. Ono rośnie bardzo dużo, tak za pierwszym razem jak i już uformowane a i oleju nic a nic się nie czuje. Ja daję zawsze olej z pestek winogron. Ciasto jest baaaaaaaaaaaardzo puchate i delikatne po upieczeniu
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Margarete @ 3 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1085806Po prostu cudo buleczki, jestem oczarowana i bede je czesto piekla!
Upieczone i juz prawie wszystkie zjedzone...Dodalam troszeczke wiecej maki, bo chlaplo mi sie za duzo maslanki. Upieklam buleczki w mufinkowej foremce, slicznie wyrosly, krotko trzymalam w piecu.
Dziekuje Krystyno za nastepny wspanialy przepis!
anbetung.gif


Pokaż załącznik 60695
Na jaką wysokość otworu dajesz ciasta do foremki?
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja nie Margarete, ale może podpowiem. Ciasto dość mocno rośnie, więc nie więcej jak do połowy wysokości. Powinno wyrosnąć ciut na brzegi a po wstawieniu do pieca, jeszcze urośnie sporo
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Upiekę, napewno upiekę. Przepis wydrukowałam od razu.