Hot dogi w drożdżowym cieście*

neta1976

Member
Paź 27, 2007
178
0
16
Chciałabym z Wami podzielić się moim odkryciem z blogu Berniki. Robiłam wczoraj na kolację. Zdjęć moich nie ma bo tak szybko zniknęły. Na blogu jest dokładny przepis z fotkami krok po kroku.

http://mojkulinarnypamietnik.blogspot.com/...spodzianka.html

ciasto:
500g mąki (i dodatkowo trochę mąki do wyrabiania)
2 jajka + 1 żółtko do posmarowania
1,5 łyżki octu winnego
1,5 łyżki oleju słonecznikowego
1,5 łyżki cukru
1/2 łyżeczka soli
1 szklanki letniego mleka
65 g masła rozpuszczonego
20 g drożdży

Ja na farsz dałam:
-parówki
- pieczarki przesmażone z cebulką
- plasterki kiszonego ogórka
- ser żółty

Wszystkie składniki na ciasto muszą mieć pokojową temperaturę.

Drożdże rozetrzeć z 1/2 łyżki cukru, 1/2 łyżką mąki i odrobiną mleka. Odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce. W mikserze roztrzepać jajka, dodać sól, mleko, cukier, olej, rozpuszczone chłodne masło. Cały czas miksując powoli wsypywać mąkę, ocet i wyrośnięte drożdże. Wymieszać dokładnie wszystkie składniki. Wyłożyć ciasto na stół i wyrabiać, podsypując dodatkowo mąką. Wyrabiać aż ciasto zacznie odstawać od rąk. Wyrobione ciasto uformować w kulę, włożyć do miski. Przykryć ściereczką i odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na 60 minut.
Wyrobioną porcję ciasta przełożyć na stolnicę, podsypać mąką, rozwałkować na równy, prostokątny placek, posmarować sosem pomidorowym (lub przecierem, keczupem jak kto woli), ułożyć w równych odstępach parówki, obłożyć kawałkami ogórków, papryki, pokrojonymi oliwkami, startymi pieczarkami, grubo startym żółtym serem, oregano i znowu sosem lub keczupem oraz musztardą. Zwinąć delikatnie w rulon, odciąć resztę, przekroić ciasto pomiędzy nimi, żeby oddzielić dwa hot-dogi, zrolować zaklejając wszelkie szpary i dziurki w ładny rulon w kształcie parówki. Ułożyć na blaszce na papierze do pieczenia, posmarować roztrzepanym żółtkiem, posypać ziołami.

W tygodniu zrobię z podwójnej porcji bo jedna to za mało. Wtedy wrzucę fotki.

PS. Nie miałam octu winnego więc dałam zwykły i tez było pyszne