Klopsiki z makaronem w sosie serowym*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Łatwe & pyszne & szybkie.

klopsiki_serowe.JPG


klopsiki:
250 g mięsa mielonego
1 sucha kajzerka
1 jajko
pieprz i sól do smaku
bułka tarta

sos:
1 łyżka masła
1 łyżka mąki pszennej
400 ml mleka
100-140 g sera blue
sól i pierz do smaku

250 g makaronu
olej do smażenia



Bułkę kajzerkę namoczyć w wodzie lub mleku. Kiedy będzie miękka, odcisnąć i dodać do mięsa mielonego. Mięso wymieszac z jajkiem. Doprawić do smaku solą i pieprzem. Jeśłi konsystencja tego wymaga, dodać bułki tartej i wyrobić mięso na zwartą masę. Z masy formować klopsiki wielkości orzecha włoskiego. Klopsiki obtoczyć w mące pszennej i usmażyć na oleju na złoto, obracając w trakcie smażenia.
Z tej ilości wychodzi 20 klopsików.

W międzyczasie ugotować makaron zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Aby przygotować sos, należy w rondelku rozpuścić masło. Następnie, mieszając, dodajemy mąkę. Chwilę smażymy razem, nie dopuszczając jednak do zrumienienia. Nadal mieszając, wlewamy mleko. Kiedy sos zacznie gęstnieć, dodajemy pokruszony ser. Mieszamy, aż ser się rozpuści i doprawiamy sos do smaku solą i pierzem. Smak sosu można wzbogacić także szczyptą gałki muszkatołowej lub posiekanym ząbkiem czosnku.

Ugotowany makaron mieszamy z sosem i podajemy z klopsikami.
 

Załączniki

  • klopsiki_serowe.JPG
    klopsiki_serowe.JPG
    125 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Zachęciłaś mnie niesamowicie tym zdjęciem i zrobiłam. Pyszności! Danie szybko się robi, resztę mieszam z makaronem- mam do odgrzania w mikrofalówce w pracy. Można dodać dowolny ser, ja najczęściej robię z serkiem topionym- różne smaki do wyboru.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Reniu, z opóźnieniem zobaczyłam Twój wpis, ale ogromnie się cieszę, że Ci smakowało
icon_smile.gif