Piersi kurczaka z suszonymi pomidorami*

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Jest to odrobinkę zmodyfikowany przepis Agnieszki Kręglickiej z Wysokich Obcasów.

Dla 4 osób:

8-12 małych rozbitych kotlecików z piersi kurczaka
50 ml oliwy/oleju z marynowania pomidorów
1/4 szklanki suszonych pomidorów pokrojonych w paski
3 posiekane ząbki czosnku
1/4 szklanki białego wina
1/2 szklanki rosołu
1-2 łyżki posiekanej świeżej bazylii
sól, pieprz

Kurczaka posolić, popieprzyć i usmażyć na oliwie z pomidorów, zdjąć z patelni, trzymać w cieple.

Na patelnię dodać czosnek, pomidory, po chwili białe wino i rosół i pogotować chwilę, aż sos nieco odparuje.

Nie było sprecyzowane, kiedy dodać bazylię, ja lubię ją w tym daniu nieco podgotowaną, więc daję mniej więcej wtedy, co wino.

Dodać mięso.




Mnie to danie najbardziej pasuje z ryżem. Można dyskutować, co to znaczy 8-12 kotlecików. Myślę, że podwójna, większa pierś z kurczaka jest w sam raz.

Zdjęcie będzie, jak Izolda zrobi
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Zapisuję na listę przepisów, które zrobię jak mi chęć ma miąsko wróci, bo pięknie się zapowiada
lecker.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
yrsa @ 27 Feb 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1260868Zdjęcie będzie, jak Izolda zrobi
rofl.gif
Zdjęcia nie ma, bo Izolda już dawno zeżarła
icon_cool.gif
, ja od siebie dodaję ciut octu winnego, bo wolę bardziej kwaśne, pyszne to jest i wcale ryż niepotrzebny, wystarczy zielsko i kieliszek tego wina co w sosie
icon_wink.gif
. Dzięki, że wpisałaś, bo to bardzo smaczne danie i robię regularnie odkąd jadłam u Ciebie
cvety.gif
.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiłam, całkiem całkiem było, chociaż mnie nie powaliło na kolana. Dla mnie zbyt wyrazisty smak pomidorów i sosu, pewnie przez to wino.

kurczak_z_suszonymi_pomidorami.jpg
 

Załączniki

  • kurczak_z_suszonymi_pomidorami.jpg
    kurczak_z_suszonymi_pomidorami.jpg
    84.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Mnie by chyba wystarczyło obsmażenie w zalewie z pomidorów, plus jakiś jeden czy dwa pomidorki pocięte. I wina ledwo chlust. Spróbuję jeszcze raz troszkę łagodniejsze zrobić. Bo smak interesujący, tylko jak na moje kubki smakowe, zbyt intensywny.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Ja też je lubię za tę wyrazistość. A smażenie piersi na oleju spod pomidorów regularnie uskuteczniam.
Kawo, a ile tego wina dałaś? Bo jak na 4 osoby jest jakieś 60 ml, to na jedną wypada 15 czyli łyżka. A łyżka to dla mnie chlust
icon_mrgreen.gif

Zdjęcie bardzo apetyczne, muszę powędrować po pomidory i zrobić to danie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Szlag, no to pewnie wina za dużo. Tylko że ja zrobiłąm z podwójnej piersi właśnie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Wiesz, w zasadzie to nie jest tak bardzo istotny stosunek ilości wina do piersi, jak do innych składników sosu. Bo sosu może być więcej lub mniej, nie? Jak je się z ryżem lub quinoa, to ten sos się automatycznie łagodzi.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Dopiero zauważyłam Twój wpis, Aniutko. Cieszę się, że smakowało.


Dzisiaj mięso dodatkowo posypałam ziołami dalmatyńskimi polecanymi gdzieś przez Joannę.