Spaghetti bolognese od Buddy Valastro

larva95

Member
Sie 31, 2011
14
0
0
Przepis z programu Buddy Valastro gotuje,lekko zmodyfikowany,najlepszy
icon_smile.gif

Składniki:
1/4 kostki masła
1 łyzka oliwy
1 cebula
2 pietruszki
2 marchewki
2 kawałki selera
1 kg mięsa mielonego
1,5 szkl. wody
3 szkl. przecieru pomidorowego
3 łyzeczki cukru
sól,pieprz,liść laurowy (sypię jeszcze słodką paprykę i zioła,a co
icon_smile.gif


Pokroić warzywa w kosteczkę.Rozgrzać oliwę i masło.Wrzucić warzywa,przyprawy.Dusić ok.10 min.Dodać mięso i podsmażyć.Wlać wodę i przecier oraz liść laurowy. Gotowac ok.2 h na małym ogniu.Ja w trakcie gotowania próbuję i doprawiam do smaku. Podawać z makaronem i startym serem.Smacznego
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

larva95

Member
Sie 31, 2011
14
0
0
marghe @ 21 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1269769Buddy Valastro nie do końca się zna na kuchni włoskiej niestety.

To nie jest przepis na prawdziwy sos boloński.
Gdzie wino? Gdzie boczek?

Nie twierdzę, że danie jest niesmaczne ale ..
nie napisałam, że jest to przepis na "prawdziwy" sos boloński.nie jestem znawcą kuchni włoskiej,nie boli mnie, że nie ma tam wina,czy boczku( za którym i tak nie przepadam),ważne,że smakuje
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,377
3,656
113
larva95 @ 21 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1269905ważne,że smakuje
icon_smile.gif
Tak trzymać!
icon_wink.gif

W przeciwieństwie do Marghe nie znam się na kuchni włoskiej, ale w posiadanej literaturze widziałam wiele różnych przepisów na sos (a raczej ragu) po bolońsku - z boczkiem (pancettą), wątróbką, cielęciną, grzybami, śmietaną, mlekiem, winem (białym i czerwonym) - jest ich ponoć tyle, ile Bolończyków. Buddy Valastro jako Włoch stworzył pewnie swoją własną wersję.
icon_smile.gif

Zwróciłam uwagę jednak na coś innego, a mianowicie na makaron. Tego sosu nie powinno się podawać ze spaghetti, tylko z tagliatelle. Spróbuj, a zobaczysz różnicę.
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Buddy to raczej Amerykanin, lub uściślając amerykański Włoch, więc tak czy inaczej do oryginału mu daleko co oczywiście nie znaczy, że źle smakuje
icon_wink.gif
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
dziunia @ 22 Mar 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1270061Buddy to raczej Amerykanin, lub uściślając amerykański Włoch, więc tak czy inaczej do oryginału mu daleko co oczywiście nie znaczy, że źle smakuje
icon_wink.gif
I dlatego nie komentuję smaku ;) . Ino nazwę .
Buddy o włoskiej kuchni ma ledwie zielone pojęcie. To co serwuje to mocno zamerykanizowana włoszczyzna.
On nawet po włosku nie umie mówić
zahnlos.gif


Prawdziwy Włoch nie podałby ragu' bolońskiego z makaronem spaghetti itp
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

larva95

Member
Sie 31, 2011
14
0
0
to tak jak Polacy dodawali curry do pierogów ruskich w swojej knajpce w Ameryce
icon_smile.gif
Wszystkim smakowały,nie było pretensji, że to nie oryginalny przepis
icon_smile.gif
a co do makaronu, to nie wiedziałam, że jest do tego sosu,ja jadłam z nim wczoraj rosół :D
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Programu nie widziałam, więc nie wiem z jakim makaronem został ów sos podany. Komentuję li i jedynie zamieszczony tutaj przepis.
Larva, zrozum, że nie czepiam się smaku. Bo nic złego w tym sosie nie widzę (no może przyczepiłabym się ilości masła..).
Tyle tylko, że nie zasługuje na nazwę "boloński".

A sosy mięsne warto podawać z makaronem jajecznym - tagliatelle, pappardelle, fettuccine. Bo lepiej łapią sos
icon_smile.gif

Obowiązku rzecz jasna nie ma. Każdy w domu ma prawo jeść co mu się żywnie podoba. Aczkolwiek warto spróbować
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: