Kotleciki cielęce z suszonymi pomidorami

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
kotleciki zbić lekko. oprószyć mąką.
Na patelnie wlać olej z suszonych pomidorów (tzn ten w którym pływaja te pomidory:). Dodać listek laurowy. Obsmazyc mieso. Podlać herbatą (zwykła, czarną, neisłodzoną - no, co ..akurat miałam pod ręka ) i alkoholem - whisky,cognac, cokolwiek. Doprawić solą i pieprzem. Włożyc kilka pomidorów. Dusić az mieso bedzie miekkie
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Brzmi ciekawie. Zrobię jutro.
lecker.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Zastanawiałam się, z jakiej części cieleka zrobić te kotleciki. Ja najbardziej do takich celów (kotleciki) lubię schabik cielęcy, który, niestety, sprzedają z kością. W końcu w sklepie mięsnym dogadałam się, żebym miała 4 kotlety bez kości. Musiałam zapłacić za całość, panie wytrybowały mi kość i wyszły 4 kotlety tak mniej więcej po 15 - 18 dkg. Na kościach ugotuję zupę.
W domu mam zawsze zapas suszonych pomidorów, które bardzo lubię. Dalej robiłam dokładnie według przepisu. Z alkoholi dodałam brandy - stoi w barku jako dyżurna do dań gotowanych, duszonych itp. Wyszło danie doskonałe. Zaraz przyjedzie na obiad mój syn - ciekawa jestem jego zdania. Dzięki za przepis. Zapewne go powtórzę, a na dzisiaj życzcie mi smacznego.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
No widzisz? Czasem tak bywa. Interesowałam się nim nie tylko ja, bo znalazłam go czytając listę użytkowników online. Czy jeszcze ktoś robił, czy tylko oglądał - nie wiem. Ja sobie bardzo chwalę, a można je robić nie tylko ze schabiku cielęcego. Mam zamiar spróbować je jeszcze z chudej łopatki i z zadka. Zobaczymy, które będą najlepsze. Dzięki za przepis i pozdrowienia.