Tosty z patelni*

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Szybciutkie,pyszniutkie małe danko np na ciepłą kolację czy śniadanko :

chleb tostowy ( można wykorzystać inne pieczywo, nawet niezbyt świeże)
jajko roztrzepane z odrobiną mleka lub śmietanki
jakaś wędlina ( boczek, mielonka, cokolwiek)
żółty ser
dobry jest świoeży pomidor i cebulka jeśli to sezon

kromki chleba umoczyć w jajku ( do jajka dodać troszkę soli, pieprz lub inne przyprawy)
Kłaść na rozgrzany na patelni tłuszcz, podsmażyć na złoto, odwrócić, zmniejszyć gaz, położyć wędlinę i ser. Patelnię przykryć pokrywką i na malutkim ogniu dosmażać, aż się ładnie ser stopi. Wykładać na talerz, na wierzchu położyć plaster pomidora i cebulkę, poza sezonem można jeść z czym kto lubi, np. z ketchupem . Nadaje się do jedzenia nożem i widelcem, bo w rękę, to nie za bardzo :mrgreen:
tosty.jpg
 

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
w wersji na słodko można umoczyć chlebek tostowy albo bułkę w mleku roztrzepanym z jajkiem i cukrem waniliowym
icon_smile.gif
po usmażeniu posypać cynamonem albo posmarować powidłami czy dżemem
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja na słodko też robię, maczam w jajku z mlekiem, smażę z obu stron a potem zjadam z jakimś dżemem i kleksem śmeiatny
 

jasiu101

Member
Lip 20, 2006
6,581
0
36
to ja dzis se zrobie z tego sniadanie
icon_smile.gif
 

mirynka

Member
Paź 5, 2006
52
0
0
czesto robie takie danko, czasem nawet nie maczam w jajku tylko delikatnie kropie woda i klade na rozgrzany tluszcz, jak sie podsmaza przewracam, klade wedline, ogork,ser itp i przykrywam pokrywka. Naprawde pyszne.
 

murderous

Member
Sty 12, 2008
36
0
0
Robie sobie takie, ale chleb jest maczany w samym tylko jajku z sola, bez innych przypraw. Nie ma tez sera ani wedliny. Jem ręka, maczany w ketchupie. Na sniadanie, czasem na kolacje. Bardzo pożywne ;)
 

Nika1990

Member
Gru 5, 2007
17
0
0
Mam pytanie: jakie te tosty powinny być po przygotowaniu? Bo szczerze to spodziewałam się czegoś w stylu sandwich - chryupiące a jednocześnie mięciutkie, bo nasiąknięte jajkiem. Robiłam wg przepisu, najpierw umoczyłam w jajku, potem na rozgrzany olej...smażyłam dość krótko, bo wydawały mi się gotowe. Jednak wyszło z tego cos co raczej mi tosta nie przypomina - całkowicie miękkie(nie twierdzę ze niedobre - wręcz przeciwnie :D ) Jednak wolalabym zeby były chrupiące...czy to zależy od czasu smażenia, czy może coś źle zrobiłam?
gruebel_2.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja napisałam w przepisie, że nadaje się do jedzenia nożem i widelcem właśnie dlatego, że jest raczej miękkie. Oczywiście może być spód lekko chrupiący jak się dłużej przypiecze, ale nie będzie to na pewno takie całkiem chrupkie jak np. z tostera, sandwicha. Jeśli nie będziesz w jajku maczać, to będzie chrupkie, ale to już wyjdzie zupełnie coś innego. Takie maczane w jaju zawsze będą miękkie