Roladki z warzywami w tortillach*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Warzywa połączone z kremowym twarożkiem i zawinięte w tortillę to świetny i szybki sposób na pyszne śniadanie, kolację lub imprezę. Dobrze sprawdzą się również jako posiłek do pracy: tak przygotowane roladki długo zachowują smak i dobrze znoszą przechowywanie.

roleczki.JPG

cienkie tortille
czerwona paryka
świeży ogórek
czerwona cebula (jest bardziej dekoracyjna, moze tez być biała)
sałata lodowa

ser twarogowy kanapkowy

ew. łosoś wędzony lub szynka w plastrach

Zasada pierwsza: nie nadziewamy tortilli zbyt obficie, bo będzie je trudno zwijać. Dzięki różnorodności składników i tak będzie wszystkiego dużo.
Zasada druga: nie używamy bardzo soczystych składników, jak pomidor, bo tortille mogą za bardzo zmięknąć.

Sałatę rwiemy drobno, cebulę obieramy i kroimy w piórka, paprykę kroimy w cienkie paski. Ogórek obieramy i kroimy na 4 części wzdłuż. Odkrajamy część z pestkami (zasada druga). Resztę kroimy w słupki zbliżone rozmiarem do pasków papryki.

Na tortilli układamy sałatę, następnie smarujemy twarożek. Na nim układamy paprykę, cebulę i ogórek, oraz ewentualnie łososia lub szynkę.

Górny i dolny brzeg zaginamy do środka i zwijamy całość jak krokieta. Jeśli chcemy podać roladki w ozdobny sposób, kroimy je na pół pod skosem i spinamy wykałaczką.
 

Załączniki

  • roleczki.JPG
    roleczki.JPG
    110 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mogą poleżeć
icon_smile.gif

Są smaczne nawet na drugi dzień.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
icon_smile.gif
Będą bardzo pasowały.
Oczywiście, mówiąc o przechowywaniu mam na myśli lodówkę.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Ukladamy te wszystkie rzeczy na zimno? Tzn. nie podgrzewamy placka?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak, na zimno. Tutaj placki nie mogą być chrupiące, wręcz przeciwnie: muszą być miękkie. Kiedy roladki trochę poleżą, smaki wspaniale sobą przechodzą a tortille wchłaniają trochę wilgoci z serka, przez co nie obsychają i zachowują miękkość. Kremowo łososiową miękkość z chrupiącą papryką.
Kurczę, aż mi się zrobił na nie smak TERAZ, a nie mam łososia
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
To super, bardzo się cieszę
icon_smile.gif