Zrazy wołowe a la Zagłoba*

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Zrazy wołowe a la Zagłoba

50 dag wołowiny bez kości,
tłuszcz,
2 dag mąki,
10 dag kiełbasy białej,
4 dag chrzanu,
1 dag tartego razowego chleba,
łyżka śmietany,
10 dag cebuli,
3 dag ketchupu,
sól, pieprz

Mięso umyć, wyżyłować, pokroić ukośnie w poprzek włókien na 4 szerokie plastry, rozbić tłuczkiem zwilżonym wodą na cienkie płaty, posypać przyprawami i pozostawić w lodówce na 30 min. Z kiełbasy zdjąć osłonkę, wymieszać z chrzanem, chlebem, śmietaną, doprawić. Następnie zawinąć w przygotowane płaty mięsa, obwiązać nitką, posypać przyprawami i mąką, zrumienić na silnie rozgrzanym tłuszczu razem z obraną, opłukaną i pokrojoną w kostkę cebulą, skropić wodą i dusić na małym ogniu. Pod koniec duszenia dodać ketchup oraz pozostałą mąkę wymieszaną z małą ilością zimnej wody. Miękkie mięso wyjąć, sos przetrzeć, doprawić, polać mięso. Podawać z ziemniakami lub kaszą.

Źródło przepisu Henryk Dębski, strony nie pamiętam
Acard
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ruzia

Member
Wrz 13, 2004
2,141
0
0
Acard, nie musisz kopiowac calych przepisow tutaj, wystarczy ze podasz linka jak znajdziesz cos ciekawego
icon_smile.gif
 

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Przepraszam nie podałam źródła, ale zrazy tak się u mnie "zadomowiły"' że poprostu zapomniałam że tak należy robić. Już dopisuję.
Acard
 

Acard

Member
Paź 3, 2004
20
0
0
Droga Ruziu, otóż nie, przepis ten wzięłam ze stronki http://kuchnia.kisa.pl

Dział "potrawy z mięsa i dziczyzny (wołowina) a pochodzi on z książki Henryka Dębskiego. Można go znaleźć rownież jeszcze na kilku innych stronach.
Acard