Smazone lody meksykanskie

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Smazone lody meksykanskie

Zimne lody otoczone goraca, chrupiaca skorupka. Bardzo prosty deser lecz wymagajacy troche czasu

4 duze galki lodow waniliowych
1 szklanka pokruszonych cornflakes
1 szklanka kokosu lub mieszanki kokosu z posiekanymi orzechami i pokruszonymi herbatnikami
2 jajka
2 lyzki cukru

olej do glebokiego smazenia
sos czekoladowy (niekoniecznie)
bita smietana (niekoniecznie)

Galki lodow uformowac w miare rowne kule i ulozyc na malej blaszce wylozonej papierem woskowym lub folia. Wlozyc do zamrazalnika na co najmniej 2 godziny. W plaskiej misce wymieszac cornflakes z kokosem i dokladnie oblepic ta mieszanka kulki lodow. Zamrozic przez 30 minut. Jajka rozbeltac i lekko ubic z cukrem. Zamoczyc lody w jajku i potem jeszcze raz w suchej mieszance, tak, aby kulki lodow byly bardzo dokladnie oblepione okruszkami. Zamrozic przez godzine. Rozgrzac olej do temperatury 200 st.C w malym, glebokim rondelku i smazyc galki lodow po jednej, przez okolo 1 minute, az skorupka bedzie rumiana i goraca. Podawac natychmiast, polane sosem czekoladowym i udekorowane bita smietana.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Srodek nie zdazy sie roztopic, bo smazy sie tylko chwilke a sa dosc mocno zamrozone
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Czy ma znaczenie bardzo obnizene sie temperatury tluszczu podczas wkladnia tych kul ? (to tak pytanie zasugierowane technika smazenia paczkow). Dla mnie teoretycznie i tak niewykonalne. :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Temperatura nie obnizy sie znacznie, bo aby temu zapobiec smazymy tylko po jednej kulce na raz
icon_smile.gif


Deser naprawde jak najbardziej wykonalny i bardzo prosty - sporo ma etapow, ale tylko po to aby kulki byly dobrze zmrozone
icon_smile.gif
 

bfinger

Member
Mar 13, 2006
6
0
0
Witam serdecznie,
Bajaderko, chciałam zapytać, co znaczy "natychmiast"?
Czy mogę jedna po drugiej usmażyć 6 takich kulek i dopiero wszytkie podać gościom, a one nie stracą swoich walorów, zwłaszcza te pierwsze?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Muszą być pyszne!
icon_smile.gif
I jaka niespodzianka dla gości.
icon_smile.gif

Ja kilkakrotnie robiłam deser Alaska - na biszkopcie zamrożony mus owocowy i warstwa lodów, przykryte bezową pianką i krótko zapieczone w gorącym piekarniku. Podobny efekt - gorący deser z zimną niespodzianką w środku.
 

anno4

Member
Lis 24, 2006
26
0
0
mhhhh uwielbiam lody a ten pomysł jest rewelacyjny ,w sobote chyba się skusze
icon_smile.gif
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
uuu la la jakie to musi być pyszne!!!
mniam.gif
 

kwapisz

Member
Gru 13, 2006
22
0
0
Misiowa @ 8 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=409347uuu la la jakie to musi być pyszne!!!
mniam.gif
Jest !!!!!
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif

Niedawno zrobiłam (dzięki za pomysł
anbetung.gif
bussi.gif
) i totalne zaskoczenie - szwgier zamarł z pierwszym kęsem w ustach, później go odblokowało i zaczął się dopytywać jak to jest zrobione.
Szanowny małżonek mój osobisty patrzył na mnie jak na osobę niespełna rozumu
baa.gif
gdy mu powiedziałam, że będę piekła lody - jak zjadł to uwierzył, że to możliwe.
Jeszcze raz dzięki - jesteście studnią inspiracji
cvety.gif