Pilaw z bulguru

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Danie jest inspirowane przepisem Yotama Ottolenghi na Itamar's Bulgur Pilaf (oryginał pochodzi z książki Yotama pt. "Plenty"): http://www.bonappetit.com/recipes/food-lov...rs_bulgur_pilaf Poszukując przepisów na dania z bulgurem trafiłam na tę stronę: http://dailywaffle.com/2012/02/06/bulghur-...lenghis-plenty/ gdzie wykorzystano ten przepis z małymi zmianami. Miałam wszystkie składniki oprócz różowego pieprzu i przecieru pomidorowego (w zamian dałam pomidory) , dorzuciłam jeszcze trochę mięsa z kurczaka i to było to, wyszło pyszne danie, łatwe do zrobienia i szybkie.

Na 2-3 porcje:
(szklanka 250 ml)

3 łyżki oliwy
2 papryki (u mnie żółte nie czerwone jak w oryginale) pokrojone w paski
1 średnia czerwona cebula pokrojona w półkrążki
ok. 300 g polędwiczek z kurczaka pokrojonych na nieduże kawałki
1 szklanka bulguru
2 średnie pomidory sparzone, obrane i pokrojone drobno
1 łyżka mielonej kolendry
1 3/4 szklanki wrzątku
2/3 szklanki złotych rodzynek
sól i pieprz do smaku

Na rozgrzanej oliwie podsmażyć cebulę, dodać mięso i smażyć dalej, dodać paprykę i podsmażyć ok. 5 minut. Wsypać bulgur, kolendrę i pomidory, smażyć ok. 2 minuty. Wrzucić rodzynki i zalać wrzątkiem, doprawić solą i pieprzem, nakryć szczelnie pokrywką, zmniejszyć ogień do minimum i dusić 20 minut, aż bulgur wchłonie większość wody i będzie miękki, w połowie czasu przemieszać.

OKGvshcSaCIlHINp1X.jpg
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
No jeszcze nie wszystko ale ciągle coś dokładają, więc wybór jest już spory
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,276
1,562
113
Ja też się szykuję. Tylko nie wiem, czy mój bulgur jeszcze dobry, przesypałam go do pojemnika, a nie zapisałam daty przydatności.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Ja zrobiłam to samo....
Zresztą nie pierwszy raz kupiłam coś z myślą o konkretnej potrawie, schowałam do szuflady i zapomniałam.
Jakiś czas temu np. wyczytałam gdzieś przepis na ciekawie przyrządzoną brukselkę, więc rzeczoną kupiłam (mrożoną) i teraz nie pamiętam, gdzie ten przepis znalazłam....
icon_redface.gif

Ale nie ma tego złego - zrobiłam dziś przegląd lodówki i wymyśliłam swoją wersję, całkiem smaczną.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Zrobiony, zjedzony.
Zamiast cebuli dałam pory, dorzuciłam jedną ostrą papryczkę i na kilka ostatnich minut duszenia - pomidory i malutką kurżetkę.
Zastanawiałam się nad dodatkiem czosnku, ale stchórzyłam i zrobiłam surówkę ogórkowo - czosnkową z jogurtem, koperkiem i miętą .
Pycha, zdecydowanie do powtórek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Chyba sama sobie zacznę zazdrościć
icon_wink.gif
Dzisiaj byłam i mają też bulgur taki drobny prawie jak kasza manna, oczywiście kupiłam choć nie wiem jeszcze co z niego zrobię.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Sałatkę taboulle. W książce May S. Bsizu jest przepis właśnie z bulgurem, a nie kuskusem.
Sprawdzałam, bo też mam ten drobny i szukałam dla niego zastosowania.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ano własnie, na słodko też pewnie coś się znajdzie
fiesgrins.gif
Poza tym tego drobnego pewnie nie trzeba gotować, tylko wystarczy zalać wrzątkiem jak kus kus.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Wg tego przepisu nawet wrzątkiem nie trzeba zalewać, tylko wypłukać, odcisnąć i wymieszać z sałatką.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Czyli jeszcze prościej
icon_smile.gif
Tak w ogóle, to kus kus całkiem stracił w moich oczach odkąd poznałam smak bulguru, niby często piszą, że można bulgur kus kusem zastąpić ale to jednak kompletnie co innego.