Jajka faszerowane*

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Jajka faszerowane


z pieczarkami
1 duża cebula
500 g pieczarek
10 jajek
łyżka majonezu
szczypiorek
sól i świeżo zmielony czarny pieprz


Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać.
Cebulę drobniutko posiekać, zeszklić na łyżce masła, dodać pieczarki starte na dużych oczkach tarki.
Dusić na średnim ogniu aż woda odparuje, ok. 15-20 minut, od czasu do czasu mieszając.

Jajka przekroić wzdłuż na połówki (ja dodatkowo odkrawam boki żeby stały i się nie przewracały
icon_wink.gif
), wyjąć żółtka.
Żółtka rozgnieść widelcem z majonezem, dodać wystudzone pieczarki, posiekany szczypiorek, dokładnie wymieszać. Doprawić solą i pieprzem.
Nakładać do połówek białek (ja woreczkiem z końcówką do ozdabiania, chociaż w tym przypadku niewiele widać), posypać szczypiorkiem.



z suszonymi pomidorami
10 jajek
łyżka majonezu
2 łyżki serka Almette z bazylią lub pomidorami
10 suszonych pomidorów z oleju
1 mała czerwona cebula
sól i świeżo zmielony czarny pieprz
oliwki do dekoracji
papryka w proszku do dekoracji


Jajka ugotować na twardo, ostudzić, obrać.
Przekroić wzdłuż na połówki (ja dodatkowo odkrawam boki żeby stały i się nie przewracały
icon_wink.gif
), wyjąć żółtka.
Żółtka rozgnieść widelcem z majonezem i serkiem, dodać drobno posiekane pomidory i cebulkę, dokładnie wymieszać. Doprawić solą i pieprzem.
Można zmiksować blenderem.
Nakładać do połówek białek (ja woreczkiem z końcówką do ozdabiania) powtykać krążki oliwek, posypać papryką w proszku.


e93594a71d31deb1.jpg


652deb75e4fc5780.jpg
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,328
1,398
113
Jajka z pieczarkami to od lat moje ulubione.
U mnie tylko mniej majonezu.

608.jpg
 

Załączniki

  • 608.jpg
    608.jpg
    97.3 KB · Wyświetleń: 1

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
hazo, ja w sumie niedawno odkryłam, z konieczności
icon_smile.gif

Do tej pory takie całe skorupki wydrążane robiłam, panierowane i podsmażone
icon_smile.gif


Hmm... czy mniej majonezu? U mnie łyżka na 10 jaj, na wierzchu już nic. U Ciebie na każdym jednak pewnie mała łyżeczka
icon_wink.gif


Najważniejsze, że smaczne
icon_smile.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Te z suszonymi pomidorami są przepyszne - coś dla mnie - wczoraj zrobiłam co prawda bez serka bo wyszedł
icon_rolleyes.gif
ale i tak rewelacyjne wyszły.
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Agatko, ale ladne te Twoje jajca. Az nabralam na nie ochoty. Zrobie na niedzielne sniadanie bo bede miala gosci. Moge zrobic je w niedziele wieczorem czy zbrzydna?