Mazurek kawowy z mascarpone

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Spód dowolny, ja zrobiłam z ciasta na napoleona.

Polewa:
200 g bialej czekolady ( użyłam 1 tabliczkę 200 g z Lidla)
250 g mascarpone ( Piątnica)
50 g wody
2 łyżki kawy rozpuszczalnej ( granulowana Nescafe)
1 łyżka kawy mielonej + 50 g wody
1 łyżeczka cukru waniliowego z prawdziwej wanilii ( lub 1 łyżeczka ekstraktu wanilinowego)
łyżeczka mielonego cynamonu
szczypta soli

Siekane orzechy laskowe ca 50 g do posypania

Wykonanie: w garnuszku zagotować 50 g wody, wsypać kawę rozpuszczalną, dobrze rozprowadzić, wsypać połamaną czekoladę i mieszać do rozpuszczenia, w razie potrzeby podgrzać cały czas mieszając.
Dodać całe opakowanie 250 g mascarpone i dalej mieszać, najlepiej trzepaczką w kształcie rózgi.
Zaparzyć łyżkę mielonej kawy 50 g wrzątku, dodać cynamon i cukier waniliowy , wymieszać i dodać do masy, wymieszać i wylać na przygotowany spód. odstawić do stężenia w temperaturze pokojowej.

Zdjęcie będzie po świętach, jak pokroję
icon_smile.gif

 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
qd, a z którego przepisu spód? Bo mamy tu kilka Napoleonów. Który polecasz?
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Joanna @ 15 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1517663Pewnie swój:
icon_smile.gif


Qd, bardzo i owszem ten mazurek. Z ciemnej gorzkiej czekolady też byłby fajny.
mniam.gif
Tak, Joanno, trafilas ze spodem.
anbetung.gif

Chcialam kawowy w smaku, zdecydowanie kawowy mial byc, wiec unikalam kakao i stad biala czekolada. Naprawde niebedny jest dodatek kawy mielonej oprocz instant, daje zupelnie inny akcent, jakby bardziej kawowy kawowy.

Sądzę, że również spod białkowy proponowany przez Seniorke byłby bardzo dobry do tej masy.

Z ciemnej gorzkiej też zrobiłam, wrecz wytrawny czekoladowy , inne proporcje czekolady do mascarpone wzielam i znacznie szybciej zastygl...
100 g czekolada 80% + 50 g śmietanki 30% + 250 g mascarpone + dodatki aromatyczne ( lyżeczka kammun hut, łyzeczka rumu tuzemskiego, szczypta soli) + siekane orzechy laskowe do srodka, J degustator sie tylko oblizywal i cieszyl ze nieslodkie
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,280
3,521
113
Mnie by też smakował taki niesłodki.
icon_smile.gif

Moje chłopaki lubują się niestety w obrzydliwie słodkich ulepkach, jak kajmakowy, ale koniecznie w komplecie z pomarańczowym do przegryzienia, jak już ich mdli.
icon_lol.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,728
1,117
113
Margot @ 16 Apr 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1518002Świetny , oj nawet bardzo, a jakby zrobić taki w kratkę, szachownice na przemian z obiema masami?
Ja go zrobię, ale nie na Wielkanoc bo z wygodnictwa teraz wolę takie bez odzwierzęcych produktów
O rany, swietny pomysl z tą szachownicą ! Bedzie to wyglądać ciekawie i smakowac zaskakująco. Masy mają - w temperaturze pokojowej - inną gestość jednak, czekoladowa twarda, kawowa miękka. Więc kontrast ze wszystkim!
Teraz tylko wymyslic jak upiec spod w kratke, z dzialkami na masy.... moze tak jak krolewski?