Aksamitna jajecznica wg Gordona Ramsaya*

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Seniorkowa jajecznica na szpinaku przypomniała mi, że znalazłam kiedyś na Youtube i spróbowałam zrobić jajecznicę wg przepisu Ramsaya. Zupełnie inna, niż nasze tradycyjne, aksamitna, dobra, chociaż nie zastąpi takiej normalnej. Wydaje mi się ciekawa.

3 jajka
kawałek masła
sól i pieprz
pół łyżki gęstej tłustej śmietany
szczypiorek

Jajecznicę przygotowuje się w rondelku. Trzeba wrzucić jajka i masło, jeszcze nie solić ani nie pieprzyć, postawić rondel na dużym ogniu i zacząć energicznie rozbijać jajka łopatką. Cały czas mieszać. Kiedy zacznie gęstnieć, zdjąć z ognia, dalej mieszać. Po chwili znowu na ogień, pamiętając, że cały czas mieszamy. Operację zdejmowania z ognia trzeba powtórzyć ze trzy razy. Po ostatnim zdjęciu dodać śmietanę, posolić, popieprzyć i wrzucić posiekany szczypiorek.

Efekt jest naprawdę ciekawy, warto chociaż raz spróbować.
icon_biggrin.gif


Link do przepisu, pominęłam grzyby i pomidory https://www.youtube.com/watch?v=IMmZY2sSuTY
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,311
1,607
113
To żeby Ci przykro nie było, ja sobie wpisany przez Ciebie przepis przeczytam dzisiaj trzy razy przed snem. Z wypiekami na twarzy
icon_mrgreen.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
To teraz zrób i skomentuj, że cudna. Ta jajecznica znaczy. A ja idę robić seniorkową ze szpinakiem.
zahnlos.gif



Ale czekaj, z wypiekami? Przed snem? Jejuś, to brzmi, jakbyś czytała literaturę erotyczną.
icon_redface.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
On niewyraźnie mówi. Heston, nie Ramsay. I nie jest seksowny. Muszę zobaczyć, czy Jamie jakąś jajecznicę robił.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Robię taką jajecznicę od kilku lat (odkryłam przepis na Youtube) ale na małej ceramicznej patelni,
dwa razy robiłam w rondelku (z Ikei te tanie rondelki co były 3 w komplecie) i zniszczyłam w ten sposób dwa rondle,
spód garnka pokryła twarda powłoka jajkowa, wyślizgana mieszadełkiem i jajkiem, a masła sporo dodałam.

nigdy wcześniej nie potrafiłam zrobić tej jajecznicy, a zawsze się nią zachwycałam,
w którym hotelu bym nie zamówiła jejecznicy to była ona właśnie taka,
więc nazywam ją jajecznica-hotelowa
icon_wink.gif