Ciasto marchewkowe najlepsze pod słońcem

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Upiekłam kilka dni temu i po prostu muszę podzielić się z Wami tym przepisem. Jego autorką jest Marta Gessler.

Ciasto jest cudowne. Lekko piernikowe, aromatyczne, pachnące cynamonem. Najpyszniejsze jest na drugi dzień.




Składniki:
- 1 i 1/4 szkl. oleju
- 4 jaja
- 2 szkl. drobno utartej marchewki
- 2 szkl. mąki 2 szkl. cukru
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 2 łyżeczki cynamonu
- 2 łyżeczki sody szczypta soli
- orzechy
- rodzynki
polewa: czubata łyżka kakao
- 4 łyżeczki cukru łyżeczka masła
- 2 łyżeczki zimnej wody

Sposób przyrządzania:

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej, na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, orzechy i rodzynki. Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Polewa: wszystkie składniki połączyć i gotować na bardzo małym ogniu aż do rozpuszczenia cukru. Smarować zimne ciasto. Pyszne z serkiem waniliowym.

 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lisko drobno utartej, cyzli w najmniejsze możliwe wióreczki, czy utarte jak ziemniaki na placki?
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja mysle, ze na tarce jarzynowej, ale tej drobniejszej.

nie wiem kiedy, bo nie chca jesc ciast :evil:
ale od dawna poluje na marchewkowe, wiec skoro takie guru poleca ...
na pewno sprobujemy
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
ker, jak jestes na etapie poszukiwania perfekcyjnego przepisu na marchewkowe to prosze sprobuje tez mojego, jest wysmiete
icon_redface.gif
choc patrzac po skladnikach moje bardziej korzenne ( brazowy cukier) ale i lekko kwaskowe
icon_biggrin.gif


Pozwole sobie wkleic link bo moze akurat sie spodoba

https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4...ght=marchewkowe

P.S. DZieki temu przepisowi moje poszukiwania na marchewkowe ciacho skonczylo sie prawie 2 latach temu ( po wyprobowaniu 5 innych przepisow i żadne nie dorownalo temu w smaku )
icon_rolleyes.gif

Pochwale sie tylko jeszcze ze nawet na zuzlu byla pozytywna wzmianka o tym ciescie
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a jak wyglada pieczeniu tych ciast w formie muffinek?

Paula, widzialam tez Twoj przepis, tylko oni u mnie jacys nieciastowi.
Albo wrabia ciasto jednego dnia :evil: , albo nie moga przez 2 tygodnie.
I nie to, ze jedne lubia, innego nie, bo moze to byc to samo ciasto :dump:
Ze wzgledu na przyrosty chcialabym jedno ciasto na 2 tygodnie (pomijajac imprezy) i do tego dochodzi problem tarki :evil:
Marchewkowe razem musimy robic. Ja zrobie, ale Jarek zrobi marchew.
Tak jest z plackami ziemniaczanymi, ryba po grecku... itp....
Ale na pewno zrobie. I teraz zimowa pora - odpowiednia na ciasta korzenne.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Do marchwi sa rozne kreciolki: radza sobie swietnie.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
wlasnie dlatego pluje sobie w brode, ze nie wzielam KA w zeszlym roku w ofercie.
Nie dosc ze tanszy to jeszcze te krecioly dawali w prezencie.
A teraz oferma czekam na oferte, ktora moze juz nigdy sie nie powtowrzy :cry:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Szukam takiego prawdziwie mokrego i w smaku bardzo marchewkowego ciasta, czy te o których tu mowa są takie? :lol: Chciałabym by marchewka była mocno wyczuwalna, robiłam kiedyś marchewkowe i się rozczarowałam, po upieczeniu okazało się, że to takie zwykłe ciacho
icon_sad.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Ja mam kręcioł ale do marchwi sie nie nadaje - jest do twardego sera i orzechow i czekolady (super)

zetrę heblem!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Lisko, poswiecilam sie i starlam na tarce marchewke, pyszne wilgotne lekkie ciasto, niczego innego z reszta sie nie spodziewalam po przepisie rekomendowanym przez Liske, dziekuje
Owieczko, ale czy ono jest barrrrrrrrdzo marchwiowe w smaku? :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Lisko, poswiecilam sie i starlam na tarce marchewke, pyszne wilgotne lekkie ciasto, niczego innego z reszta sie nie spodziewalam po przepisie rekomendowanym przez Liske, dziekuje
Owieczko, ale czy ono jest barrrrrrrrdzo marchwiowe w smaku? :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Lisko, poswiecilam sie i starlam na tarce marchewke, pyszne wilgotne lekkie ciasto, niczego innego z reszta sie nie spodziewalam po przepisie rekomendowanym przez Liske, dziekuje
Owieczko, ale czy ono jest barrrrrrrrdzo marchwiowe w smaku? :lol:
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
CYTATOwieczko, ale czy ono jest barrrrrrrrdzo marchwiowe w smaku?
Moj malzonek specjalista od psucia humoru kulinarnego spytal: czego ty tam dodalas? wina? :lol:

dla mnie ono jest lekkie, polwilgotne, dalece odbiegajace od piernikowego, ja marchwi nie wyczuwam bezposrednio, ale oto chyba chodzi w ciastach marchwiowych- marchew sie ukrywa i udaje cos innego, dla mnie jest pyszne, ale bardziej nzi marchewke to chyba ozrechy czuc, a w drugiej kolejnosci strzalem mojego malzonka byly banany