Przepyszne roladki:)))

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Składniki na 6 porcji

• 1 kg szynki wieprzowej bądź karkówki
• 4 kiszone ogórki
• 3 cebule
• 10 świeżych lub mrożonych borowików
• 3 marchewki
• 1 pietruszka
• 1 por pokrojony w plastry
• plaster selera
• 1/4 szklanki oleju
• 1,5 litra zimnej wody
• mąka
• 2 łyżki smalcu

• PRZYPRAWY:

• liść laurowy
• pieprz ziołowy
• pieprz czarny świeżo mielony
• 5 ziaren ziela angielskiego
• sól


Etapy przygotowania

1. Mięso myjemy, osuszamy, kroimy w plastry i rozbijamy. Przyprawiamy każdy plaster mięsa.
2. Ogórki kiszone kroimy na ćwiartki. Cebulę obieramy i kroimy w plasterki.
3. Na każdy doprawiony płat mięsa kładziemy po ćwiarteczce ogórka kiszonego i plasterku cebuli. Zwijamy w roladki spinając wykałaczką.
4. Na patelni rozgrzewamy olej. Roladki obtaczamy w mące i obrumieniamy na oleju.
5. Warzywa obieramy, płuczemy i wrzucamy je do garnka zalewamy 1,5 litra zimnej wody - gotujemy.
6. Do wrzącego wywaru dodajemy podsmażone roladki. Dusimy pod przykryciem ok. 50 minut (aż będzie miękkie mięso).
7. Wyjmujemy warzywa i tniemy je w kostkę.
8. Robimy tradycyjną zasmażkę: 2 łyżki smalcu, 5 łyżek mąki. Zestawiamy wywar na maleńki ogień i dodajemy po łyżce zasmażki ciągle mieszając. Gotujemy 3 minuty.
9. Pod koniec dorzucamy oczyszczone borowiki i pokrojone w kostkę ugotowane już warzywa. Gotujemy 15-20 minut na wolnym ogniu. Doprawiamy do smaku. Posypujemy koperkiem.
10. PODAWAĆ DO MŁODYCH ZIEMNIAKÓW LUB KASZY GRYCZANEJ ORAZ DO RÓŻNEGO RODZAJU SURÓWEK.

SĄ WYŚMIENITE!!!!!!!!!!!



Żródło: moja mama
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
mężuś kupił mięsko na roladki tyle, że wołowe - HIII można byłoby zrobić wykorzystując wołowinkę według Twojego przepisu?
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
mężuś kupił mięsko na roladki tyle, że wołowe - HIII można byłoby zrobić wykorzystując wołowinkę według Twojego przepisu?
można robić wołowinkę a jakże tylko dłużej musisz pitrasić Margolciu... ale z wołowinki to jest smaczek mnia mniam :lol: :lol: :lol: :lol:
 

-magda-

Member
Mar 24, 2006
328
0
0
Zrobiłam (tylko beż warzyw-na bulinie). Wspaniałe drugie danko. Jest pyszny sosik.
Ja robiłam do frytek (z lenistwa) i było super. POLECAM BARDZO.
mniam.gif