Różne ciasteczka bez jajek

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Piwoszki
2 szklanki mąki
1/2 szklanki piwa
kostka margaryny (250g)

Margarynę zetrzeć, dodać piwo i makę, ugnieść ciasto, bardzo szybko. Wykrawać ciasteczka, na środek kłaść dżem i piec.

Kruche ciasteczka bez jajek
200g maki
200g cukru
200g margaryny
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Margaryne utrzeć do białości, dodać cukier i dalej ucierać, wsypać mąkę z proszkiem i zagnieść. Rozwałkować i wykrawać ciasteczka. Mozna posmarowac z wierzchu mlekiem i posypać makiem, pokruszonymi orzechami czy sezamem.


Ciastko kruche
500g maki
kostka margaryny
szklanka kwaśnej śmietany

Zagnieść wszystko, do lodówki. Wykrawać ciasteczka i piec, potem posmarować dżemem, marmoladą i posklejać razem dwa ze sobą. to samo ciasto można wykorzystać tak; wykrawać kólka, wkładać do środka cząstkę jabłka, posypac cukrem i cynamonem i zlepić jak pierożka. Upiec.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Ano faktycznie :mrgreen: tylko u ciebie w koperty :mrgreen: Ja ten przepis mam od wieków, może mamy z tego samego źródła, ja swój dostałam od koleżanki :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja też te ciastka z piwem robię podobnie,
a ostatnio zrobiłam rurki z kremem, też bez jajek:
kostka sera białego ( najlepiej takiego do smarowania, żeby nie był za suchy)
kostka margaryny
25-30 dag mąki
Zagnieść ciasto, zchłodzić w lodówce. Formować ciastka, posypać cukrem lub innymi przyprawami (może być na słono), upiec na złoto.
Można upiec rurki i nadziać dowolną masą, albo słodką albo np. mięsną.
737.jpg
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Beata oblizałam monitor tak smakowicie wyglądają te rury, prosze również o łopatologiczne wytłumaczenie produkcji :mrgreen:

Kamila moja koleżanka robiła te ciastka na zajęciach w szkole (do gastronomika chodziła) i jaki przepis przyniosła ze szkoły to ja go zapisywałam w zeszycie no i teraz się przydają :mrgreen:
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Właśnie robię moje herbatniki angielskie i ciastka drożdżowe posypane cukrem - oba bez jaj.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Jak bez jajec to ja bardzo proszę ciasteczka winowe :wink: podawane przez znajoma Czeszkę - Leę

25 dkg masła
28 dkg mąki
6 łyżek białego wina (wszystko jedno jakie - jak słodkie, to ciasteczka będą słodsze, a jak wytrawne - to wiadomo...)

Ugnieśc ciasto i włożyć na 15-20 minut do lodówki. Wałkować dość cienko, wykrawać kształty, piec w temp. 180 stopni. Ciasteczka są jasne i bardzo kruche. Posypac cukrem pudrem, albo można zostawić takie wytrawne.

Bardzo dobre
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
a mozna zrobic samemu taka rurke?
icon_smile.gif
Czy to jakies specjalne musza byc, bo u nas zadnych rurek nie dostane
icon_sad.gif
Kiedyś moja ciocia robiła rurki nawijając je na jakieś takie fiolki po lekach z apteki. Można też samemu zrobić z jakieś blaszki, zwinąć w rurkę jakoś ścisnąć, żeby się nie rozwaliła i już. Ja zaraz wkleję te moje, żeby pokazać jak wyglądają.

A jeśli chodzi o ciastka bez jajek, to jeszcze drożdżówki będę dziś robić, jak wyjdą fajne to dopiszę tu.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
no to bede w takim razie szukac po domu czegos co sie bedzie nadawac na zastapienie tych metalowych rurek :mrgreen:

oh, bo bym zapomniala sie zapytac- a co do srodka takiego dobrego Beatko nakladalas?
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
No i teraz to ja was załaskotam na śmierć :evil:

Prosze mie te inne przepisy z wątku umieścić dodatkowo jako osobne tematy w tym dzile marsz! Kto by te rureczki tu znalzł? Tylko taki łakomczuch jak ja :lol: ale ci mniej łakomi tez by chcieli spawdzić smaczek.
 

dietetyk

Member
Gru 21, 2008
1
0
0
Do Gusii. wiesz co te Twoje kruche ciasteczka bez jaj to nadają się do .......... kosza ponieważ proporcje w jakich to ciasto ma zostać wykonane są do niczego zamiast ciasta wychodzi lepka papka a ciastka to nawet pies jeść nie chce
cluebat.gif
baa.gif