Wątroba na pikantnie

Z

zyglis

Guest
Poddaję ocenie to moim zdaniem smaczne danie. Nie jestem jego autoremi i nie pamiętam źródła.

Składniki na 4 porcje: około 60 dag wątroby ( może być cielęca, wieprzowa lub drobiowa ), 1 łyżka mąki, 2 duże papryki ( zielona i czerwona ), 5 dag masła lub margaryny, pieprz i sól, 1 łyżeczka słodkiej papryki, suszony majeranek, słoiczek małych cebulek konserwowanych, pół szklanki śmietany 18%, półtorej szklanki bulionu z kostki zmieszanej z resztka sosu ze smazenia wątroby.

Wykonanie: z wątroby usunąć ścięgna i błonki, umyć i wysuszyć, następnie pokroić ją w pasemka, oprószyć mąką. Papryki umyć, przekroić, usunąć nasiona i białe części i pokroić w droną kostkę. Tłuszcz ( jeśli masło dodaję odrobine oleju ) rozgrzać na patelni, podsmażyć paprykę około 5 minut, dodać wątrobę i dalej smażyć około 10 minut, stale mieszając. Przyprawić solą, pieprzem, papryką w proszku i majerankiem. Dodać odsączone cebulki. Przestudzony bulion wymieszać ze śmietaną, przelać do patelni, wymieszać i wszystko razem dusić na małym ogniu przez kolejne 5 minut.

Podawać z ryżem lub makaronem ( świderki, muszelki i tp )

Życzę smacznego i oczekuję komentarzy
 
Ostatnia edycja:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ooo, chyba to zrobię w najbliższym czasie. I dam znać jak smakowało Uwielbiam wątróbkę, a moja córka nie za bardzo
icon_sad.gif
więc testuję różne przepisy żeby ją przekonać. Już jeden przepis jej podpasował, wg lidqi, też z papryką ale i z pieczarkami dodatkowo.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Wczoraj zrobiłam na obiad, całkiem smaczne danko wyszło Zrobiłam z połowy porcji i dobrze najadły się 3 osoby z tym, że ja sosik lekko jeszcze zagęściłam mąką, bo za rzadki mi się wydawał i podałam z ziemniakami, bo ryż czy makaron nam niezbyt pasował, cała moja rodzina to dusze ziemniaczane raczej są