Mlode ziemniaczki z patelni

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Mlode ziemniaczki z patelni

Bardzo prosta metoda na podanie mlodych ziemniaczkow troche inaczej.

3/4 kg mlodych ziemniaczkow ze skorka
2 galazki rozmarynu
2 szklanki rosolu z kurczaka
2 lyzki oliwy z oliwek
1 lyzka masla

1 lyzeczka gruboziarnistej soli (mniej lub w ogole nic jezeli rosol jest slony)
2 lyzki posiekanego szczypiorku

Ziemniaczki wyszorowac, wysuszyc i ulozyc bardzo ciasno jeden obok drugiego (w jednej warstwie) na 25-cm teflonowej patelni. Dodac galazki rozmaryny, rosol, oliwe, maslo i sol.
Zagotowac na duzym ogniu, zmniejszyc ogien, patelnie przykryc zostawiajac mala szczeline i gotowac az ziemniaki beda miekkie, okolo 20 minut. Rosol powinien ciagle siegac do polowy wysokosci ziemniakow. Delikatnie nacisnac (najlepiej dnem malego kubka) kazdy ziemniak tka aby lekko pekl, ale nie rozpadl sie. Zwiekszyc ogien i gotowac odkryte do momentu az caly rosol wyparuje i ziemniaki sa ladnie zrumienione z jednej strony, okolo 10 minut.
Ostroznie przewrocic ziemniaczki i zrumienic na drugiej stronie.
Posypac szczypiorkiem i podawac.

 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
Czy mogę tak potraktować "stare" ziemniaki? Mogę? Mogę?
Bo nie chce mi się przepłacać za byle co sprowadzane z Grecji, czy skądinąd...
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Jadlam w goscinie takie ziemniaczki: mlode ale takie male, jak orzech wloski mw. uduszone na samym masle, lekko zarumienione i posypane koperkiem. Przepyszne, bez zadnego plynu, bo takie male, domyslam sie, ze byly najpierw podduszone pod przykryciem tylko na masle, i potem odkryte podsmazone. Takie proste a takie genialne, tylko zeby miec takie ziemniaczki. To chyba tylko z wlasnej dzialki. Koperek i maslo (+ sol), to wszystko. A tu nie ma mlodych ziemniakow i kropka. Anerite.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Przesoliłm, no przesoliłam, jem i się krzywię, ale jem :mniam:
Dałam rosołek z kostki i jeszcze posoliłam :dump:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
No pychota!! Rewelacyjne są te ziemnaczki! Jak ja lubię tę cieniusią skórkę i to lekko przyrumienioną w młodych ziemnaczkach! Mniam!!!