Słodkie obwarzanki

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Słodkie obwarzanki

25 dag mąki,
15 dag miękkiego masła (ostatnio nie było... i margaryna się sprawdziła),
1 łyżka cukru,
szczypta soli,
zimna woda w ilości nieznanej,
cukier kryształ do posypania (bardziej obtoczenia),
lodówka (Kasha ma przewagę).

Przesiać mąkę na stolnicę, wymieszać z solą i łyżką cukru. Na wierchu położyć miękkie masło pokrojone na kawałeczki. Wyrabiać czubkami palców, aż powstaną grudki. Wlewać po odrobinie wodę zagniatając cały czas, tak aby uzyskać gładkie i miękkie ciasto. Uformować kulę, zawinąć w folię spożywczą i wsadzić do lodówy na minimum 2 godzinki. Może być i na całą noc.
Ze schłodzonego ciasta formować długie paluszki grubości maksymalnie 1 cm, pociąć je na kawałki 6-7 cm, obtoczyć w cukrze wysypanym na talerzyk na przykład, delikatnie skręcić wokół własnej osi, chociaż niekoniecznie... i zlepić w formie obwarzanka. Układać na wyłożonej pergaminem albo po prostu natłuszczonej blasze i piec ok 25-30 minut w temp. 180˚C.



Poprawilam obrazek - JotHa
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Zrobiłam troszkę mniejszą niż była... Kamila... mam prośbę - wytłumacz mi jakiej wielkości zdjęcia są najlepsze? Tak żeby mogły być wsadzone bez problemów? Żeby nie były to wielgachne, ani też mikroskopijne zdjęcia. Chyba, że gdzieś to jest opisane, ale jeszcze nie doszłam...
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
obwarzanki15ie5ic.jpg


to są te obwazanki

borgia najlepsze są zdjecia ok 350-400 szerokosci. To ma 400 np. Tylko je jeszcze wykadrowalam - moglam?
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
No jacha!!!
Wielkie dzięki. Super, zapamiętam. Na przyszłość jak znalazł. Lidqa jestem bardzo wdzięczna.