Krem orzechowy

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,481
2,749
113
Krem orzechowy:
20 dkg orzechów startych na wiórki w specjalnej maszynce lub rozdrobnionych w inny sposób zaparzyc filiżanką /ok. 150 mml/ wrzącego mleka, ostudzić.
25 dkg masła utrzec z 1 szklanką cukru pudru na puch, dodać ochłodzone orzechy, spory kieliszek rumu lub spirytusu, zmiksować na gładko.
Można też z braku cukru pudru dodać cukier kryształ do gorących orzechów i wymieszać do rozpuszczenia.
Krem dobry do przekładania biszkoptowych blatów i sklejania ciastek bezowych.
Proporcja na niedużą tortownicę.
 

dosiazet

Member
Lip 29, 2006
298
1
0
Czy to jest jak masło orzechowe? czy raczej krem?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Zrobilam wczoraj do orzeszkow
icon_biggrin.gif

Jak dla mnie ciut za slodki, ale nie jest zle, nastepnym razem zmniejsze ilosc cukru i bedzie dobrze.
-Zdecydowanie lepszy jest na drugi dzien.
Aha, orzechy mialam kupne, wiec nie byly dokladnie zmielone, ale w kremie kawaleczki orzechow nie przeszkadzaja
icon_biggrin.gif


Buka dziekuje slicznie za przepis
cvety.gif
Na pewno jeszcze nie raz wykorzystam ten krem
icon_biggrin.gif
- Dziekuje
bussi.gif

Nie wiem, czy bedzie widac dokladnie ten krem, ale zamieszczam zdjecie, na dowod, ze zrobilam
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif


PICT0044.JPG
 

Załączniki

  • PICT0044.JPG
    PICT0044.JPG
    96.1 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Caritka jakie sliczne orzeszki, jak uzyskalas taki fajny ksztalt orzeszka ? ? Masz jaka specjalna blaszke czy foremki ? ? I z jakiego przepisu upieklas te ciasteczke ? ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,481
2,749
113
No proszę, stary przepis doczekal się realizacji.
icon_mrgreen.gif
Bardzo sie ciesze, Caritko, ze Ci się nadał. A orzeszki, jak na wystawę. Śliczne i apetyczne.
Szkoda, ze kurierzy moga okazac się łakomczuchami.
icon_mrgreen.gif
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
moni20 @ 5 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713284Caritka jakie sliczne orzeszki, jak uzyskalas taki fajny ksztalt orzeszka ? ? Masz jaka specjalna blaszke czy foremki ? ? I z jakiego przepisu upieklas te ciasteczke ? ?
Dziekuje
bussi.gif

Nie, nie mam ani blaszki ani patelni. Mam taki "przydas" elektryczny do wypiekow orzeszkow. Sprawdza sie rewelacyjnie.
Pieklam z tego przepisu i tam rowniez mozna zobaczyc, jak wyglada ta maszynka
icon_biggrin.gif


Buka @ 5 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713323No proszę, stary przepis doczekal się realizacji.
icon_mrgreen.gif
Buka, ten przepis mialam juz od dawna na oku
icon_mrgreen.gif
tylko wczesniej jakos nie umialam sie za niego zabrac.
Zachcialo mi sie orzeszkow ( choc nie powinnam nic slodkiego
icon_rolleyes.gif
) i wreszcie padl wybor na ten krem
icon_mrgreen.gif

-Nie zaluje
icon_lol.gif


CYTATBardzo sie ciesze, Caritko, ze Ci się nadał. A orzeszki, jak na wystawę. Śliczne i apetyczne.
Nadal sie, nadal
icon_lol.gif
Orzeszki z tym kremem wyszly pycha. Na pewno bedzie powtorka, ale to juz mowilam
icon_wink.gif


CYTATSzkoda, ze kurierzy moga okazac się łakomczuchami.
icon_mrgreen.gif
rofl.gif


ewalukas @ 5 Jun 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=713325pewnie patelnię
icon_wink.gif
bo na foremki one nie wyglądają
icon_mrgreen.gif
mam foremki to widzę różnicę
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zxc

Member
Lip 30, 2011
16
0
0
Zrobiłem wczoraj ten krem zgodnie z przepisem , dałem 50 ml spirytusu i muszę powiedzieć że wyszedł trochę taki mało wyraźny w smaku , musiałem dodać więcej cukru bo wcale nie był słodki. Trochę brakuje intensywności w smaku , jest orzechowy ale taki bardziej delikatny , może orzechy powinno się lekko przyrumienić w piekarniku albo na patelni. Przełożyłem nim biszkopt orzechowy po lekkiej modyfikacji z tego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2008/12/Tort-or...owo-kawowy.html i bardziej czuć orzechy właśnie z niego niż z kremu. Następnym razem dam więcej cukru i dodatkowo spody posmaruję konfiturą z czarnej porzeczki.

Do Caritka:
Ile dałaś cukru i jakiego , zwykłego czy cukru pudru?? Naprawdę mój krem wcale nie był słodki.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,481
2,749
113
Zxc, każdy przepis można zmodyfikować i podrasować według swojego smaku.
icon_smile.gif
Tego kremu używam do przekładania zwykłego białego biszkoptu i pewnie dlatego smak orzechów jest bardziej wyczuwalny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: