Mój kurczak na kiszonej kapuście*

Brid

Member
Lut 23, 2005
10
0
0
6-8 udek lub spory kurczak
Przyprawa do kurczaka Kamis lub inna w/g uznania
1-11/2 kg kapusty kiszonej
olej

Udka lub podzielonego kurczaka posypać przyprawą, odstawić na 1/2 godziny. Brytfankę wysmarować olejem,na dno wyłożyć wypłukaną kapustę kiszoną na to udka lub porcjowanego kurczaka skropić olejem.Zapiekać ok.11/2 godziny.Podawać gorące mięso z kapustą z chlebem lub ziemniakami. Potrawa sama w sobie jest pyszna mnie najlepiej smakuje kapusta gdy przejdzie przyprawą do kurczaka.Nie dodawać za dużo przypraw, a szczególnie soli wtedy kapusta nie będzie smaczna wręcz słona.

Przepis ten pochodzi z mojej książki na innym forum. Nick też jest inny.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ja jestem fanką tego kurczaczka już od dłuższego czasu. :lol: :lol:
Jest przesmaczny. Najlepsza jest ta kapustka na której on się piecze. Jeju zajadam się nią ile wlezie... :wink: :wink: :wink: :wink:
Także POLECAM!!!
TO JEST REWELACYJNY KURCZACZEK!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
brid - wez mi prosze wyjasnij ile tej kapusty i ile to sie ma piec bo ja sie nijak domyslic nie moge a przepis mi sie podoba :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
11/2 = 1 i 1/2 czyli 1,5. Bez :cheers: nie razbierjosz... :roll: :mrgreen:
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Mam pytanka dwa
Raz: Czy pieczemy go odkrytego?
Dwa: W jak wysokiej temperaturze?

Piekarnik mi się już grzeje!
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Pyszności Pyszności Pyszności Pyszności ... (zapętliłam się )

Wykombinowałam sobie, że na próbę zagrzebię w kapustce 2 małe ziemniaczki. Jednakże trzeba je trochę podgotować, bo nie zmiękły, a wcale duże nie były
icon_sad.gif


Dziękuję za przepis.

P.S. A znacie przepis na ragout duńskie? Pyszności... Mam takowy, ale ponieważ nie wiem czyj Ci on nie wiem, czy mogę zamieścić go na forum... ale na priva to chyba mogę...
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
REWELACJA - no rewelacja - tak bardzo mi smakowalo - ruszac sie nie moge :oops: nie powiem ile zjadlam bo mi wstyd, ze jestem taka lakoma :oops:

pyszne :mrgreen:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
robilam tego kurczaka na niedzielny obiad, podalam z ziemniakami i surowka Gusi z pekinskiej

rewelacja!!!! pyszny kurczak ale ta kapusta, po prostu boska - wchodzi na stale do naszego menu i na pewno bede je czesto powtarzac bo nie dosc ze przepyszne to jeszcze sie czlowiek nie narobi :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
mi też smakowala kapusta, ale po raz kolejny się przekonałam ze kurzych nóg to ja nie lubię. Następnym razem zrobię z piersią.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
no ja tez musz jeszcze raz zrobic - bardzo mi smakuje!! pucha ja sobie do tego tluczone ziemniaki dodam - mniam