Rolada truskawkowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Bardzo smaczne ciasto, w zimie z mrożonych truskawek, to takie miłe przypomnienie lata. Przepis zaczerpnęłam kiedyś z jakiegoś numeru "Kuchni"
882.jpg


Upiec biszkopt z 5 jaj na dużej blasze.
Np. z takiego przepisu:
5 jaj
5 łyżek mąki pszennej
2 łyżki mąki ziemniaczanej
5łyżek cukru
1 cukier waniliowy
Jajka z cukrem ubić na parze, jak podwoją objętość zdjąć z pary i ubijać nadal, aż wystygną, dodać mąkę i delikatnie wymieszać.

lub z takiego:
5 jajek
5 łyżek cukru
5 łyżek mąki
1 łyżka octu
na czubek noża amoniaku
Białka ubić z cukrem na sztywno
Żółtka wymieszać z octem i amoniakiem ( spieni się), wymieszać delikatnie z białkiem, dosypać mąkę.

Piec na pergaminie ok. 10-15 minut w nagrzanym do ok 220-250 stopni piekarniku.
Wyjąć z papierem, lekko przestudzioć i zwinąć wraz ze ściereczką w rulon, wystudzić.

Masa truskawkowa:
0,5 kg truskawek ( mogą być mrożone)
1 szkl. śmietanki kremówki
1 galaretka truskawkowa
3 łyżki cukru ( lub do smaku)
Galaretkę rozpuścić w połowie wody podanej na opakowaniu, wystudzić. Truskawki zmiksować, śmietankę ubić na sztywno. Wymieszać delikatnie truskawki ze śmietanką, wlać galaretkę. Kiedy zacznie tężeć wyłożyć masę na biszkopt, ponownie delikatnie zwinąć. Można po wierzchu też polać masą, udekorować bitą śmietanką i/lub świeżymi owocami. Przechowywać w lodówce.
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
wyglada pycha tylko skad wziazc te truskawki?!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja miksuję truskawki w lecie razem z cukrem i mrożę w pudełeczkach i potem mam jak znalazł, ale teraz można, jak siostra już mówiła z zamrażarki sklepowej zaczerpnąć. :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ale mi się długi nick zrobił :mrgreen: :wink: Powodzenia owieczko zdjęcie wklej, bo mi się trochę mój biszkopt przypalił i straciła rolada na ładności :mrgreen: może Twoje ciasto będzie ładniejsze
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
ja mam sie zmiescic w moje nowe spodnie ale jak tak dalej pojdzie to nie ma na to szans
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
a ja mam pytanko ... bo ta rolada mnie coraz bardziej kusi ........
jak juz biszkopt sie upiecze no to jak go zwinac, tak na cieplo czy cus.... czyms go pokropic zeby był wilgotniejszy..... czy on sie tak sam da zwinąc? bo ja pierwszy raz w zyciu chce taka roleade zrobic wiec nie wiem niestety :mrgreen: :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Wyciąga się z piekarnika i jak tylko lekko przestygnie należy położyć go na ściereczce posypanej cukrem, (żeby się nie przylkejało ciasto do ścierki) i się zwija w rulon, nic się nie powinno łamać. Jak całkiem ostygnie rozwija się, smaruje masą i znów delikatnie zwija.
Ja niczym nie skrapiam, cała rolada jest wystarczjąco wilgotna, jak dla mnie, a ja nie lubię suchych ciast
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
oki... dziekuje....... jutro zabiore sie do roboty i wam powiem co mi wyszło bo dzisiaj nie chce mi sie isc do sklepu po galaretke:)
icon_smile.gif
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
postaram sie zrobic i wstawic... ja obecnie nie mam aparatu ale sprobuje go miec jutro na te rolade
icon_smile.gif
i jak bedzie to wstawie
icon_smile.gif
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Szykuję się dziś robić tę roladkę. Zapowiada się pyszność :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

silencia

Member
Wrz 13, 2004
814
0
0
nooo.. udało sie ..... wczoraj zrobiłam rolade.... tzn. moze swoim wygladem malo rolade przypominała ale było super smaczne
icon_smile.gif

Beatko super przepis ....... a zdjecia nie ma bo nawet nie przetrwała 15 min
icon_smile.gif

napewno upieke to jeszcze nie raz :mrgreen: :mrgreen:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Jest pyszna :lol: :lol: :lol: A do tego pięknie się prezentuje. Polecam :!: :!: :!: :!: