Buleczki owsiano-jogurtowe

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Buleczki owsiano-jogurtowe



450g maki pszennej typ 550
150g platkow owsianych
200ml letniej wody
150g jogurtu naturalnego
1 lyzeczka cukru
1 czubata lyzeczka soli
2 lyzeczki suchych drozdzy

woda i rozne ziarenka na wierzch buleczek

Make przesiac do miski, dodac wszystkie pozostale skladniki oprocz platkow owsianych.
Wyrobiac ok. 5 min. mikserem, dodac platki owsiane i dalej wyrabiac recznie. Gdy ciasto bedzie elasatyczne, zakryc sciereczka i odstawic w cieple miejsce, az podwoi swoja objetosc.
Wyjac z miski, jeszcze raz zagniesc, uformowac podluzne buleczki, ostrym nozem delikatnie naciac przez srodek, posmarowac woda i posypac ziarenkami ( ja wsypuje na talerz garsc roznych ziarenek i umaczam w nich uformowana buleczke, w ten sposob ziarenka sie b. dobrze przyklejaja). Odstawic do ponownego wyrosniecia.
Rozgrzac piekarnik do 200°. Piec do zrumienienia, ok. 20-30 min.
 

Ziarenko

Member
Wrz 13, 2004
456
1
0
Upiekłam :mrgreen:
Wczoraj zrobiłam ciasto i uturlałam bułeczki.
Bułeczki spędziły noc w lodówce - dzisiaj rano się upiekły.
Wyszły bardzo dobre w środku - takie dość zwarte i wilgotne (chyba dzięki płatkom?).
Ale z wierzchu skórka była bardzo twarda
icon_sad.gif
Ząbki można było połamać. Myślę, że jak poleżą w woreczku to trochę zmięknie. No i niestety nasionka mi odpadały.

W każdym razie i tak bardzo mi smakowały i będę je piekła, ale chyba już bez posypek na wierzchu.
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Tylko szkoda, ze ziarenka odpadly
icon_sad.gif

Tez mi sie wydaje, ze platki powoduja te wilgotnosc.
U mnie skorka wychodzi dosyc chrupka, ale ja je jeszcze z premedytacja psikam w woda w czasie pieczenia. :mrgreen:

Ziarenko, gdzies kiedys czytalam, ze posmarowanie po wierzchu roztopionym maslem zmiekcza skorke. Przed pieczeniem.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dwa razy robiłam te bułeczki i rzeczywiście wychodzą dość twarde, ale są bardzo smakowite.
Miałam też z problem z wrobieniem tak dużej ilości płatków w ciasto.

Dzisiaj troszkę pozwoliłam sobie zmienić przepis i dałam 20 g świeżych drożdży (to więcej niż w przeliczniku z suchych na świeże) i tylko 80 g płatków owsianych.
Gdy całość się połączyła dodałam jeszcze 2 łyżki oleju słonecznikowego (następnym razem dodam sezamowy)
i jeszcze raz porządnie wyrobiłam mikserem.
Ciasto niesamowicie wyrosło, a bułeczki są mięciutkie, no może tylko skorupka od góry jest chrupiąca troszkę.

Pyszne są, pyyyszne
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif


Dziękuję Moniko za przepis
anbetung.gif
uwielbiam wszystko co ma w sobie płatki owsiane
lecker.gif
 

Basia_11

Member
Sie 24, 2005
415
0
0
Wczoraj z tego przepisu, no prawie tego, bo trafiłam na niego nie na forum a w książce z przepisami na chleb i tam zamiast suchych drożdży jest mowa o 40 g świeżych, zrobiłam 3 bagietki (czy raczej coś bagietkopodobne
icon_wink.gif
) i też wyszły mi mięciutkie w środku a skórka dziwnie kamienista... myślałam, że coś źle zrobiłam, ale skoro i Wam tak wychodzi, to może na to wpływ mają płatki owsiane, bo przecież bułeczki z samej mąki pszennej mają inną skórkę. Tak czy siak są bardzo smaczne
lecker.gif



pozdrawiam
Basia