Naleśniki z serem*

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Długo szukałam przepisu, który by mi podpasował i zawierał składniki, które najczęściej mam w domu, czyli jaja, mleko i mąkę, ten lubię najbardziej.

Podanłam proporcje dla czteroosobowej rodzinki.

Naleśniki

Ciasto:
6 jajek
1/2 płaskiej łyżeczki soli
1 torebka cukru waniliowego
9 łyżek miękkiego masła
3 szklanki mąki
mleko 4 szklanki (gdy ciasto będzie zbyt gęste, dolać mleka)

Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić z solą. Żółtka utrzeć z masłem i cukrem waniliowym. Dodawać po trochu mąkę i mleko, na koniec delikatnie wmieszać białka.
Ciasto odstawić na co najmniej 1/2 godziny , by mąka wchłonęła płyny (ciasto trochę zgęstnieje) koniecznie !!!!!
Na patelnię nalać łyżkę oleju i rozprowadzić pędzelkiem po patelni. Smażyć naleśniki.
U mnie zawsze pierwszy naleśnik dostaje pies :mrgreen: potem dopiero reszta rodzinki.

Nadzienie z twarożku

pół kilograma twarogu
dwa żółtka
pół szklanki cukru
kilka kropel aromatu waniliowego i pomarańczowego

Wszystko razem dokładnie zmiksować.

Masę nakładać na naleśniki, składać na cztery części i albo od razu podawać, a jak ktoś lubi, to jeszcze je porumienić na patelni.

Smacznego
icon_smile.gif
 

zielona

Member
Wrz 17, 2004
651
0
0
a ile mąki Limonko? bo w składnikach ja pominęłaś-zaciekawił mnie ten przepis ze względu na masło i ucieranie jajek-ja zawsze poprostu mieszam całe jajka z mlekiem i dosypuję mąki.
One znacząco róznią się od takich moich prostackich nalesników?
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A może to takie naleśniki omletowe - bez mąki...? :roll:
 

Limonka

Member
Wrz 20, 2004
1,074
0
0
Łolaboga :oops: :oops: :oops: zapomniałam, już poprawiłam. Dziękuję bardzo Alko za wiadomość na priva, bo ja tak ostatnio rzadziej wpadam i nie zauważyłam :roll:
 
Mar 9, 2009
2
0
0
Wielkie ukłony za genialny przepis, właśnie ostatni naleśnik dochodzi na patelni - zmuszona byłam tylko do maleńkiej modyfikacji - z braku cukru waniliowego dodałam zwykły z odrobiną cynamonu i to był strzał w dziesiątkę
mniam.gif

Ciasto jest puchate, delikatnie słodkawe z nutą cynamonu - coś wspaniałego, właściwie nawet nie jest nadzienie żadne potrzebne. Doskonałe
daumen.gif
daumen.gif
 

melazja

Member
Wrz 25, 2009
36
0
0
Ja jak najbardziej polecam dodanie cynamonu do sera białego.
Zawsze tak jadałam i do tej pory ten ser bez cynamonu jest dla mnie mdły