Mazurek orzechowy II

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
II mazurek orzechowy
szklanka mielonych orzechów laskowych (ale myślę że włoskie tez mogą być)
5 jaj
6 łyżek cukru
1/2 szklanki bułki tartej
dżem morelowy

Warstwa na wierzch:
4 łyżki miodu
4 łyżki cukru
4 łyżki masła
200g całych orzechów

Jaja ubić na parze z cukrem i łyzką wody. Gdy masa podwoi objętośc, wystudzić ją, dodać orzechy i bułke tartą i wymieszać. Piec 25 minut. Po wystudzeniu przekroic na pół i przełożyć dżemem. Na wierzch wylać przesmażone orzechy w miodzie i maśle.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Gusiu, jak to jest z tymi orzechami? Do biszkoptu idą wszystkie, które sa w przepisie, a skąd wziąc orzechy na wierzch? Nie ma więcej w spisie produktów tylko ta jedna szklanka zmielonych.
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Buka przepraszam, że dopiero teraz, ale mnie wiosna od rana zakręciła. No więc tak orzechy w przepsie to znaczy w składnikach to te do ciasta, natomiast do tej polewy wierzchniej to te dodatkowe 200g co sa podane w nawiasie, bo tam podałam właśnie skład tej polewy. Chyba zmienię to w przepsie, żeby było jako ta wierzchnia wartswa.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Mogłam sie domyslec, widac na mnie tez wiosna działa. :mrgreen: Dzięki
 

Nunia

Member
Mar 12, 2005
289
0
16
Zrobiłam mazurka!!
Jajka mi się ślicznie ubiły, mąż zamordował orzechy i wyszło przepyszne. Szczególnie podoba mi się polewa z przesmażonymi orzechami - będę ją stosować niezależnie !!!
 

singiel

Member
Sty 20, 2010
2
0
0
Witam!
Mam pytanko: w jaki sposób wystudzić ubite jajka? Bo w oryginalnym przepisie jest podane, żeby przerwać ubijanie, gdy masa podwoi swą objętość i ją ostudzić. Gdy ją odstawiłem na bok to mi nieco opadła, a na spodzie miałem płynną, więc po dodaniu reszty składników masa nie była już tak puszysta jak na początku, więc ratowałem ciasto dodaniem proszku do pieczenia, bo bałem się zakalca. Na szczęście uchroniłem się przed nim, no ale ciasto po upieczeniu było dość cieniutkie. Natomiast zamiast "warstwy na wierzch" oblałem mazurka lukierem kawowym i posypałem mielonymi orzechami. Jestem zupełnym amatorem, ale i tak mazurek wyszedł mi pyszny, choć nie tak okazały, jakbym sobie tego życzył ;)
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pozdrawiam!
icon_smile.gif


Mazurek_orzechowy1.jpg

Mazurek_orzechowy2.jpg
 

Załączniki

  • Mazurek_orzechowy1.jpg
    Mazurek_orzechowy1.jpg
    156 KB · Wyświetleń: 4
  • Mazurek_orzechowy2.jpg
    Mazurek_orzechowy2.jpg
    192.6 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

singiel

Member
Sty 20, 2010
2
0
0
Też tak pomyślałem, ale w przepisie zaznaczyli: "przerwać ubijanie, następnie masę ostudzić...", więc zastanawiałem się jak to zrobić, żeby piana nie opadła
gruebel_2.gif