Kotlety mielone faszerowane fetą*

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Kotlety mielone faszerowane fetą.

50 dkg mielonego mięsa może być mieszane wołowo-wieprzowe aczkolwiek każde mielone mięso będzie się nadawać
4 jajka
czerstwa bułka
po łyżce posiekanej natki pietruszki i koperku
1 cebula bardzo drobno posiekana
2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę
275 dkg fety czyli jedno opakowanie
oliwa do smażenia
bułka tarta i mąka do obtaczania + roztrzepane 2 jajka
sól,
pieprz
papryka słodka mielona

Do mięska mielonego dodajemy jajka, czosnek, cebulkę, natkę pietruszki, koperek, kajzerkę, ktorą wcześniej musimy namoczyć w wodzie i dobrze odcisnąć.
Mieszamy na jednolitą masę doprawiając do smaku - pamiętając by dać dosłownie kapkę soli.
Z mięsa formujemy płaskie kotlety. Ser feta kroimy na 8 plastrów.
Na każdy tak uformowany kotlet kładziemy ser feta i na ten ser drugi płaski kotlet - sklejając dokładnie brzegi.
Obtaczamy w mące wymieszanej z bułką tartą a następnie w jajku i ponownie w mieszance bułki z mąką.
Smażymy na wolnym ogniu tak ok. 4-5 minut z każdej strony.


Źródło: zasłyszane
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Całkiem sympatyczna alternatywa dla klasycznych mielonych. Nie czuć słoności fety. Ten przepis zainspirował mnie do zrobienia następnym razem wersji z serem żółtym w środku. Zastanawiam się tylko czy wtedy dać ten sam zestaw przypraw...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

faraula

Member
Wrz 16, 2008
180
0
0
"275 dkg fety" ??
icon_razz.gif

Sprobuje sie, z zoltym tez sprobuje i powiem, jak wyszlo.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Czy te 4 jajka w pół kg mięsa nie zrobią z niego zupy? Mam wizję, że mi przecieka przez palce przy próbie panierowania.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Lisie, ja w zbliżony sposób robię Bifteki i na 1/2 kg mięsa daję 1 jajko ( jajko rozm. M). I oczywiście, oryginalne bifteki nie są panierowane. To tutaj to jest wersja a la - doprawiona po polsku i po polsku panierowana.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Na pół kilograma mielonego daję 1 jajko.
W przeciwnym wypadku musiałabym dodać nie_wiem_ile bułki, żeby trzymało się to kupy. I tej jajeczny smak...
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
No właśnie ja też dodaję 1 na pół kilograma i mam wizję, że 4, o ile nie są to przepiórcze, strasznie rozrzedzą masę.
Robię te bifteki, podobają mi się.