PIERNIK Z MARCHWIĄ

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
PIERNIK Z MARCHWIĄ

1 szklanka cukru
1 szklanka oleju
1 i 2/3 szklanki mąki
3 całe jajka
2 szklanki tartej marchwi (na tarce jarzynowej)
1,5 łyżeczki sody oczyszczonej
1,5 łyżeczki cynamonu
1,5 -3 łyżeczki kakao (ja daję 3 łyżeczki )
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
bakalie (dowolne)
Wszystkie składniki oprócz marchwi miksujemy, na koniec dodajemy marchew + bakalie i mieszamy łyżką. Pieczemy w nagrzanym piekarniku ok. 200 st.C przez 40-50 min(najlepiej sprawdzić czy upieczone przy pomocy patyczka).
 

aurinko19

Member
Lip 14, 2009
57
0
0
Czyżby nikt nie skusił się jeszcze na to pyszne,aromatyczne,wilgotne ciasto z korzenną nutką??
icon_eek.gif
W takim razie będę pierwsza - moje robiłam wg troche innych proporcji ,a mianowicie:

1 i 1/4 szkl. oleju
4 jajka
2 szkl. drobno startej marchewki
2 szkl. mąki
2 szkl.cukru
2 łyżeczki sody
2 łyżeczki przyprawy do piernika (jesli ktoś lubi mocno piernikowe mozna więcej )
rodzynki,orzechy (opcjonalnie)
szczypta soli

wyglądało tak(przepraszam,że nie są zbyt apetyczne ani zbytnio dobrej jakości bo robione na szybko)
Polane roztopioną czekoladą i posypane kokosem
 

Załączniki

  • marchewkowe.jpg
    marchewkowe.jpg
    55 KB · Wyświetleń: 1
  • Zdj_cie004.jpg
    Zdj_cie004.jpg
    50.7 KB · Wyświetleń: 1
  • Zdj_cie005.jpg
    Zdj_cie005.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
wydaje mi się że przepisy są podobne do ciasta marchewkowego tylko w tamtej wersji dodaje sie jeszcze jabłko lub banan (ja osobiśćie robiłam z jabłkiem. ) a nie dodawałam kakao warto wypróbować
icon_smile.gif
))) jak jutro będzie chłodniej upiekę z kakao.
icon_smile.gif
)))

zapomniałam jeszcze dodać że w moim przepisie ciasta nie polewałam czekoladą tylko twarożek w kostce mieliłam na puch z masłem dodałam zapach np . waniliowy i smarowałam ciasto
icon_mrgreen.gif
pycha
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,122
1,620
113
też piekę to ciasto, tylko u mnie tak jak u ewelinki111 nazwya się marchewkowe - dodaję kakao , a także małą puszkę ananasów pokrojonych w kostkę łącznie z sokiem ( nie ma w moim przepisie jabłka, ani banana , ale następnym razem zastąpię ananasa jabłkiem, bo za bananem w cieście nie przepadam) , jak zwykle mnóstwo bakali - więcej niż jest w przepisie
biggrinflip.gif
jest przepyszne i tak długo utrzymuje wilgoć. Na wierzch czasami daję roztopioną na parze czekoladę i posypuję wiórkami kokosowymi lub prażonymi płatkami migdałów
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: