Szarlotka sypana z bułką tartą Jotki

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
No to i ja dodam szarlotkę, która wczoraj piekłam UKŁONY I HOŁD DLA JOTKI :mrgreen:

Szarlotka sypana z bułką tartą Jotki

1 kg kwaśnych jabłek
1 szklanka cukru
1 szklanka mąki
1 szklanka tartej bułki
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżeczki cynamonu
1 cukier waniliowy (10 g)
10 dag rodzynek
20 dag masła
dowolne lody w dowolnych ilościach

Cukier, mąkę, tartą bułkę i proszek do pieczenia wymieszać widelcem. Połowę tej suchej masy wysypać na wysmarowaną masłem blaszkę. Jabłka obrać, pokroić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne, pokroić ćwiartki w plasterki, układać warstwami na sypkiej masie. Każdą warstwę jabłek posypywać cynamonem, cukrem waniliowym i rodzynkami, dobrze ugniatając. Po rozłożeniu wszystkich jabłek wsypać na wierzch drugą połowę suchej masy, a na wierzchu ułożyć pokrojone w plastry masło. Włożyć do piekarnika nagrzanego do 200 stopni C. Piec ok. 50 minut. Po wyjęciu lekko przestudzić, pokroić w blaszce na kawałki, delikatnie (!) przekładać na talerzyk, przy każdej porcji położyć gałki lodów (klasycznie powinny być to lody waniliowe). Oczywiście, można szarlotkę podawać również na zimno.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jest rewelacyjna i oczywiście zupełnie nieabsorbująca. Moja Nati lat 8 radzi sobie wspaniale więc kazdy da rade :mrgreen:

Polecam
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Totalna porażka
icon_sad.gif
rodzynki wyszły sobie przebijając ciasto i się spaliły, więc wyłączyłam ciasto prędzej niż nakazywał przepis, dół to po prostu luzem latająca sucha bułka miejscami scalona i w tych miejscach nawet smaczne jest to ciacho, ale mam w blaszce pełno tartej bułki :twisted:
Ciasto nakładamy sobie dużą łyżką - strasznie to słodkie i chyba drugi raz się nie skuszę, a zrobiłam z rabarbarem :dump:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
My robimy z jabłek i jak ostygnie to nawet kawałki można kroić. Moze rabarbar jakoś trzeba przygotowac?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Rabarbar przygotowałam wg. Bajaderki, na suchej patelni z 6 łyżkami cukru
 

gabka

Member
Mar 20, 2005
181
0
0
Ja robiłam szarlotke sypaną wg przepisu z kaszą manna. Rabarbaru specjalnie nie przygotowywałam , jedynie obrałam i pokroiłam w drobniutką kosteczke. Nie dodawałam do niego cukru. Ciasto było mimo to dosyc slodkie, ale smaczne.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Kasha, spróbuj jeszcze raz z jabłkami. Spokojnie piękne kawałki się kroją. Ostatnio trochę przystopowałam, ale był czas, że piekłam tą szarlotkę na okrągło, bo sie od niej uzalezniliśmy :mrgreen:
A zawsze mi się wydawało, że to najłatwiejsze ciasto pod słońcem i nie ma szans by nie wyszło :rofl:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Anusiaczku jeśli tak mówisz to dam mu jeszcze jedną szansę na rehabilitację :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja też raz robiłam, tylko nie wiem czy akurat z tego przepisu( ale chyba wszystkie są podobne) i też ładnie mi się kroiło
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Efekt końcowy bardzo smaczny, a przepis ultraprosty i idealny do zabawy "w gotowanie".
Dzisiaj piekłyśmy tę szarlotkę z Misią. Była przeszczęśliwa, że może uczestniczyć na każdym etapie przygotowania ciasta a potem jeszcze pozować do zdjęcia :D
I przyznam szczerze, że nigdy nie robiłam ciast sypanych, bo lubię się trochę bardziej pomęczyć, ale ostatnio podałam sobie łapkę z przepisami na proste i łatwe do zrobienia dania, właśnie ze względu na "wspólne" gotowanie
icon_smile.gif


SZARLOTKA.jpg
 

Załączniki

  • SZARLOTKA.jpg
    SZARLOTKA.jpg
    179.8 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Faaaajna Misia
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,356
3,619
113
Rozkoszne te pulchne łapki. Duża już z niej panienka.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: