Pasztet z pieczarek

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Składniki:
1,25 kg pieczarek
2 duże cebule

olej do smażenia
namoczona bułka 2-3 jaja
bułka tarta
sól, pieprz, gałka muszkatołowa

Wykonanie:
Pieczarki i cebule pokroić i podsmażyć na oleju. Przepuścić przez maszynkę lub rozdrobnić w malakserze razem z namoczoną i odciśniętą bułką, dodać żółtko, sól, pieprz i gałkę muszkatołową, dobrze wymieszać i dodać pianę z białka. Piec w natłuszczonej i wysypanej bułką foremce około 45 min w temp. 175 stopni

 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Upiekłam. Wyjęłam go po 30 minutach, odczekałam troche i chciałam go wyjąć z foremki. Niestety część dołu została w foremce. Stwierdziłam, że pewnie za krótko siedział. Więc hop go do foremki, i jeszcze raz do pieca na 20 minut. Teraz stygnie, z foremki go nie wyjmuję. Poczeka do jutra.
Nie wiem dokładnie jaka ma być jego konsystencja, może za mało bułki dodałam? Jak poddusiłam pieczarki, to sos z nich odlałam. Jutro posmakuję. Chyba wystawię go na balkon.
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Ja wyjmuję z foremki następnego dnia jak już dobrze ostygnie. Forma musi być dobrze posmarowana i wysypana bułką. Odstaje wtedy bez problemu - u mnie w blaszce z powłoką teflonową był pieczony.
 
Gru 16, 2005
686
0
0
kasiak73 @ 2 Apr 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=102821ja pieklam na świeta ,bardzo nam smakował.
a ja chyba upiekę sobie na tegoroczne święta
icon_biggrin.gif

wygląda bardzo apetycznie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Gru 16, 2005
686
0
0
tak jak planowalam pasztet pojawil sie na swiatecznym stole i wyszedl baaardzo dobry (niech za recenzje wystarczy fakt, ze cieszyl sie powodzeniem nie tylko wsrod jaroszy). swietnie sie rozmarowywal na pieczywie i rownie swietnie pasowal do ogorka konserwego z chili mniam
juz nigdy nie kupie pasztetow sojowych/grzybowych z pudeleczka/sloiczka - dziekuje za przepis!
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
O, jaki fajny przepis
daumen.gif
Ciekawe, czy z boczniaków by wyszedł
gruebel_2.gif